Hazard se životem

Policii se přihlásil cyklista, kterého na přejezdu minula smrt. Už zná trest

Filip Pultar
Filip Pultar
Publikováno 31. 3. 2020

Policisté odvolali pátrání po mladém cyklistovi, který vlastní vinou málem přišel o život na železničním přejezdu u Hradce Králové. Projíždějící vlak ho minul jen o centimetry. Mladík se po několika dnech policistům sám přihlásil.

Osmnáctiletý cyklista přijel 26. března krátce před polednem k železničnímu přejezdu v Březhradě u Hradce Králové. Blikalo výstražné světlo, závory byly stažené a směrem od Pardubic projížděl nákladní vlak.

 

Mladíkovi se ale nechtělo čekat. Vlak ještě projížděl, když cyklista objel závoru, za posledním vagónem chtěl hned projet. Jenže v ten okamžik se po druhé koleji přiřítil z opačného směru osobní vlak. Ke střetu chybělo jen několik centimetrů…

 

 

Mladík na kole těsně dobrzdil pomocí nohou, ale jakmile motorák projel, svůj riskantní manévr dokončil - i druhou závoru objel ještě když byla dole.

 

Dramatické vteřiny natočil jeden z řidičů, který čekal před přejezdem. "I vteřina může rozhodnout o tom, zda natočíte poučné video, nebo zážitek co byste už z paměti nikdy nedostali," okomentoval situaci autor záběrů.

 

Video se začalo šířit virtuálním světem a policisté okamžitě po cyklistovi vyhlásili pátrání. Ve správním řízení mladíkovi hrozila 5 tisícová pokuta. Pokud by se sám přihlásil, byla by pokuta poloviční.

 

 

Mladý muž se nakonec opravdu přihlásil sám - na služebnu dorazil v pondělí, čtyři dny po hazardu na kolejích. Dostal pokutu 2.500 korun.

 

Vloni srazily vlaky 252 lidí, zemřelo jich 194. Proti roku 2018 se tak zvýšil počet nehod i počet mrtvých, obětí bylo vloni o 18 víc než rok předtím.

TN.cz