špatné parkování

Policie se zaměří na řidiče kamionů! Chystá velké kontroly

Téma:

Policie od čtvrtka až do konce svátků chystá velké kontroly řidičů kamionů. Především kvůli špatnému parkování na místech, kde stát nesmějí a během svátků ani jezdit nemohou. Už během noci na čtvrtek ale byla situace na mnoha místech kritická a řidiči, především v Praze a jejím okolí, stáli, kde se dalo.

Soupravy stojící v zákazu vjezdu nebo přes zebru na přechodu pro chodce - tak ve čtvrtek v noci vypadalo parkoviště u čerpací stanice na dálnici D5 v Rudné u Prahy. Řidiči tam pro parkování využili každý volný centimetr. Neodradila je ani žlutá čára zakazující parkování.

 

Policie se chce přesně na tohle v následujících čtyřech dnech zaměřit. Kamiony během svátků nesmějí na silnice a proto v mnoha případech parkují i tam, kde je to zakázané.

 

Na pražském okruhu stály kamiony v odstavném pruhu u sjezdu na Stodůlky, parkovaly dokonce i na dvouproudé silnici u vjezdu na okruh. Kromě špatného parkování se chce policie zaměřit i na znečišťování okolí zaparkovaných kamionů, jízdu řidičů pod vlivem alkoholu, zkontrolují i tachografy kvůli dodržování přestávek nebo přetěžování souprav.
 

 

Podle policie budou kontroly přísné a budou trvat až do Velikonočního pondělí. Některé města zároveň vydala upozornění, že se na špatně parkující kamiony zaměří i hlídky městské policie.

reg TN.cz