Devítitunový T-KAT

Policie má nový 'služebák'. Pancéřovaný kolos do boje

Téma:

Do boje se teroristy může česká policie nasadit posilu - Útvar rychlého nasazení nově disponuje pancéřovaným služebním vozidlem T-KAT, informoval o tom Týdeník policie.

Váží přes devět tun, má automatickou převodovku a samozřejmě pohon na všechny kola. Nový policejní vůz není žádné ořezávátko, pod kapotou má osmiválcový turbodiesel od Fordu s objemem 6,7 litru a výkonem 330 koní, který dokáže těžký pancéřovaný vůz rozhýbat na 160 km/h a vyjet s ním i šedesátiprocentní stoupání.

 

Nový T-Kat je určený do boje. Vznikal díky česko-izraelské spolupráci pod taktovkou společnosti Tatra Defence Industrial. Aktuálně je na trhu čtvrtá generace tohoto systému.

 

 

Základem vozu je upravený podvozek obrovského amerického pick-upu Ford F-550 Heavy Duty. Podvozek je upraven tak, aby společně s pancéřovou nástavbou tvořil homogenní celek a vozidlo se chovalo předvídatelně i v krizových situacích, doplňuje Týdeník policie. Jednotlivé díly pancéřové kabiny nejsou k sobě svařeny, ale jsou spojovány pomocí speciálních šroubových spojů.

 

Vůz určený pro přepravu ozbrojených složek dostala do výbavy protiteroristická jednotka Policie ČR, Útvar rychlého nasazení.

 

Fotogalerie: Pancéřovaný vůz T-Kat

1
/
12
Zdroj: Tatra Defence Industrial / Policie ČR
Pancéřovaný T-KAT určený pro útvar rychlého nasazení - 19

TN.cz