Aktualizováno 13.4. 2018 11:39
Placebo pro diesely

Podvod s filtry? Odborníci je rozřezali a nestačili se divit

DPF
Zdroj: ÚAMK

Vyjádření ÚAMK

 

ÚAMK po tomto testu vyzývá správní orgány, kterými je ČOI a Ministerstvo dopravy, aby urychleně začaly konat a zajistili nápravu těchto výrobků na českém trhu. Evidentně se jedná o prodej zdraví poškozujícího výrobku nebo klamání spotřebitele, za což lze firmám udělit pokutu až do výše 50 milionů Kč. Velice nás zaráží fakt, že se zde stahují hračky, potraviny a další výrobky, ale tento daleko nebezpečnější výrobek se nadále prodává.

Zarážející je také zjištěná informace od pana Fleischanse, který na škodlivý výrobek od firmy JMJ již v únoru roku 2016 upozornil ČOI, která následné zjištění předala k šetření na Ministerstvo dopravy a od té doby nemá vyjádření o šetření.

 

ÚAMK je ochotno dodat testované vzorky a doplnit je i o vzorky od automobilky Škoda Auto, které byli testovány ve Světě motorů loňský rok.

 

Vyjádřemní zástupce Auto Kelly Michala Knora pro časopis Auto Expert:

Z hlediska kvality materiálů nabízíme zákazníkům DPF filtry s jádrem z materiálu Sic (sloučenina křemíku a uhlíku) i SOR (směs křemičitanu hliníku a manganu), abychom uspokojili i ty nejnáročnější zákazníky. Všechny položky v sortimentu splňují homologaci dle normy R103 a nasycenost jádra vzácnými kovy je garantována. Tyto parametry splňují prémiové značky Bosal a Walker i naše privátní značka Starline, která v sortimentu DPF filtrů patří k tomu nejlepšímu, co trh nabízí, a navíc je cenově velmi zajímavá. Všechny položky portfolia značky StarLine nakupujeme pouze od prověřených a kvalitních dodavatelů, kteří se primárně zabývají vývojem a výrobou DPF filtrů a katalyzátorů. Důkazem jejich kvality je fakt, že tito výrobci dodávají část výrobků i do výroby.

1 2 3 4
5
TN.cz / ÚAMK