MAPA omezení

Peklo začíná: Silničáři obsadí D1, nejvíc se ale bude stavět jinde!

Úseky, které se začnou stavět v roce 2019
Zdroj: Profimedia / ŘSD
Téma:

Silničářům startuje jarní sezóna, během března obsadí řadu hlavních tahů, začínají už tento týden. Kde letos čeká řidiče největší peklo? Podívejte se na přehled staveb, které letos zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na českých dálnicích a silnicích I. tříd.

Nejvíc rozkopané budou kromě nechvalně proslulé D1 i jihočeská D3, karlovarská D6, chomutovská D7 a hradecká D11. Na letošek se ale mají silničáři hodně činit i na obchvatu Frýdku-Místku na D46 a D56, pokračování dálnice D48 nebo obchvatu Otrokovic na D55.

 

Celkově je rozestavěno 187 kilometrů dálnic a silnic první třídy, na zelené louce se aktuálně staví aktuálně 107 kilometrů dálničních úseků, 21 kilometrů D1 a 59 kilometrů tvoří novostavby na silnicích I. tříd. A další úseky letos přibydou.


Tady se letos začne stavět:

 

 

Omezení čekají řidiče samozřejmě na D1, kde už v pátek začnou dělníci připravovat další etapu modernizace. Konkrétně začne omezení v úsecích mezi Mirošovicemi na 21. km a Hvězdonicemi na 29. km a mezi Souticemi na 56. km a Loktem na 66. km.

 

Letos chce ŘSD rozestavět všechny zbývající úseky modernizované D1. To znamená dohromady 7 úseků v souhrnné délce 71 kilometrů! Celá znovu postavená dálnice za provozu mezi Mirošovicemi a Brnem má být kompletně hotová v roce 2021.

 

 

Nejrozestavěnější dálnicí ale letos bude D3, kde se najednou bude stavět skoro 40 kilometrů. "V pátek 29. března oficiálně zahájíme stavbu obchvatu Českých Budějovic v úseku Hodějovice - Třebonín, letos ještě začneme stavět první část obchvatu od Úsilného. Dálnice D3 se tak stane nejrozestavěnější dálnicí v České republice, najednou by se mohlo stavět skoro 40 kilometrů nové dálnice, ze kterých jen letos půjde do provozu 8 kilometrů,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

 

Na D3 se bude pokračovat i na rozdělaném úseku Ševětín-Borek a také v části Bošilec-Ševětín, která měří 8,1 kilometru a ŘSD slibuje, že ji plně zprovozní letos nejpozději v červenci.

 

 

Stavět se začne také další kus dálnice D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy na hranicích Pardubického a Královéhradeckého kraje. Stroje tam vyjedou ve čtvrtek 14. března. Dálnice tam má navázat na už rozestavěný kus mezi Časy a Ostrovem. Oba úseky v celkové délce 27,3 kilometrů budou dokončeny v roce 2022, slibuje ŘSD.

 

 

Kde se začne stavět? Podívejte se na přehled nových úseků dálnic a silnic I. tříd, které ŘSD letos rozestaví:
 

Jihočeský kraj


Plzeňský kraj

 

Ústecký kraj

 

Liberecký kraj

 

Středočeský kraj

 

Pardubický kraj


Královéhradecký kraj

 

Vysočina

 

Jihomoravský kraj

 

Zlínský kraj


Moravskoslezský + Olomoucký kraj

(Pozn.: V Karlovarském kraji letos nezačíná žádná stavba)

 

Stavět se samozřejmě bude i na dalších úsecích, které byly rozestavěné už v předchozích letech. Tyto chce ŘSD letos dokončit:

 

TN.cz