Hledej
Mitsubishi e-Evolution Concept

Panebože, Mitsubishi postavilo nové EVO!!!

Mitsubishi - 5
Zdroj: Mitsubishi

Mitsubishi EVo je zpátky! Legendární auto s pohonem všech kol, přeplňovaným čtyřválcem a fenomenálními jízdními vlastnostmi... nahradil elektromobil!

Když Mitsubishi před pár lety transformovalo famózní rallyový sedan do poněkud podivného modelu s označením X (desátá generace), všichni nadšení řidiči plakali. Když se pak EVO předstalo vyrábět úplně, bylo to spíš jako vysvobození. Ale teď je model Evolution zpátky! Ale nejde o nic jiného, než o sypání soli a pepře do otevřených ran...

 

DOPORUČUJEME: Mistr volantu Colin McRae vám ukáže, jak vypadá jízda na samé hranici možností a rizika!

 

Koncept Mitsubishi e-Evolution, který bude představen na ausalonu v Tokiu, je totiž crossover poháněný třemi elektromotory a s vysokou mírou autonomního řízení. Ale vypadá zajímavě, ne že ne. Těžké baterie jsou umístěny v podlaze, jeden elektromotor pohání přední kola a další dva jsou zvlášť u každého zadního kola a suplují tak funkci samosvorného diferenciálu. Víc informací ale Mitsubishi zatím nesdělilo.

 

DOPORUČUJEME: Honda Civic Type-R s pohonem všech kol! Bude z něj nové Mitsubishi EVO?

 

Každopádně Mitsubishi e-Evolution Concept by měl mít chytré taky autonomní řízení, které by kromě nadvlády na autem mělo umět i analyzovat jízdní styl svého řidiče a pak mu připraví tréninkový program, v rámci kterého z něj udělá lepšího řidiče... Ale ne, už dost. S láskou vzpomínáme na brutální čtyřkolky, co jezdily bokem na požádání a jejich řidiči je museli umět krotit! 

 

BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

 

FOTOGALERIE: Mitsubishi e-Evolution Concept

1
/
4
Zdroj: Mitsubishi
Mitsubishi - 8

TN.cz