Publikováno 29. 9. 2016
Tesla - pohřební auto

Panebože... Elektromobil Tesla přestavěli na stylové pohřební auto!

Jistá nizozemská firma se rozhodla jako první na světě přestavět na pohřební vůz elektromobil Tesla.

Na autosalonu v Paříži má Tesla docela slušný stánek, ale nezlobte se, tohle nás zaujalo ještě o kus víc! Holandská firma RemetzCar zrealizovala velmi zajímavou zakázku, když si pohřební služba Van Der Lans & Busscher BV přála rozšířit svůj vozový park o novou specialitu. Již stávající flotila přitom zahrnuje pozoruhodné kousky, mezi nimiž najdeme mercedesy, lincolny, cadillaky, britské daimlery a zejména exkluzivní kusy jako pohřebák ve stylu hotrodu a dokonce i prodloužený Fiat 500.


Nejnovější přírůstek ale bude mimořádně výjimečný, protože se jedná o elektrickou Teslu, která se stala světovým hitem. Všichni posedlí představou, že jejich poslední jízda musí mít i jistý ekologický přesah, nebo aby nářky pozůstalých nebyly přehlušovány motorem, musejí zajásat. Ekologické je jistě i koňské spřežení, ale Tesla nefrká, neplaší se a truchlící procesí nemusí překračovat koblihy.


A jak přestavba vznikla? V RemetzCar rozřízli sériovou Teslu Model S za B-sloupkem, vyjmuli baterii, prodloužili rozvor o 80 centimetrů, potom obě půlky opět spojili a vrátili baterii na své místo. Pohřebák dlouhý 577 cm dostal prosklenou ložnou plochu, ale přitom si díky převzaté zadní části zachoval charakteristický design.
Líbí? Hned po premiéře na výstavě v holandském Gorinchemu bude k pronájmu...


Původní provedení Tesly S

tesla

 

TN.cz