Publikováno 17. 5. 2018
dlouhé kolony

Oprava mezinárodní silnice do Rakouska způsobila totální chaos!

Zdroj: TV Nova

Od čtvrtka začala oprava mezinárodní silnice z Českých Budějovic do Rakouska, která dostane nový asfalt. A hned první den nastaly dopravní komplikace.

Značku zákaz vjezdu musí znát každý držitel řidičského průkazu, pro spoustu řidičů ale jako by neplatila. Totální chaos, tak to ve čtvrtek vypadalo za odbočkou na Kaplici u mezinárodní silnice z Českých Budějovic směrem na česko-rakouský přechod Dolní Dvořiště, kde právě začali silničáři s výměnou asfaltu.

 

Ani ne za deset minut zákaz vjezdu projelo kolem deseti aut. Totálně zmatení řidiči nešetřili ostrými slovy. Ještě před půl desátou na místo dorazili i policisté. Ani na ostatních objízdných tazích směrem k hranicím to ale nebyl pro řidiče žádný med.

 

Dostat se do Českého Krumlova bylo pro mnohé řidiče o nervy, už za Českými Budějovicemi se tvořily dlouhé kolony.

 

"Policisté budou v nejbližších dnech provádět další úpravy, kromě jiného i dopravního značení tak, aby se maximálně zvýšila plynulost provozu," vysvětlila mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.

 

 

S dopravním omezením kvůli výměně asfaltu na mezinárodní silnici z Českých Budějovic směrem na Rakousko musejí řidiči počítat nejméně do konce května.
 

Michaela Králová/klma tn.cz / TV Nova