Kuriózní nehoda

Opilý cizinec nasedl do auta a vjel před kamion. Vyvázl bez zranění!

Cizinec, který měl v sobě téměř smrtelnou dávku alkoholu, měl neuvěřitelné štěstí. Ve Cvikově na Českolipsku sedl za volant svého auta. Stihl nabourat 5 vozů a pak vjel přímo před rozjetý kamion. Mnohatunový kolos ho odrazil a muž z auta vystoupil bez škrábnutí. Incident nyní vyšetřují kriminalisté.

Šestadvacetiletý cizinec se opil pod obraz a pak se rozhodl, že pojede autem. Jeho jízda začala v centru Cvikova, kde postupně naboural do pěti zaparkovaných aut.


Lidé, kteří si toho všimli, zavolali okamžitě policii. Ta vyjela ihned na místo, ale k žádné honičce už dojít ani nemohlo. Cizinec totiž mezitím vykličkoval z města a rozhodl se, že se vydá dál po silnici I/13, což je hlavní dopravní tepna spojující Liberec s Děčínem.


Když se rozjel, vjel přímo do cesty projíždějícímu kamionu. Ze srážky, která mohla skončit tragicky, řidič vyvázl zcela bez zranění. Kamion ho od sebe odrazil do příkopu. Policisté muže na místě zadrželi a i když jim bylo jasné, že je opilý, výsledek dechové zkoušky je přece jenom překvapil.

 


"Dechová zkouška prokázala, že má v krvi 2,34 promile alkoholu. Nyní se stále nachází v policiejní cele. Za přečin návykové látky mu hrozí...škoda 280000 korun," řekla mluvčí českolipských policistů Ivana Baláková.

Související témata:
Ivan Berka/ nor TN.cz