Rizikové pracoviště

Ochrana proti koronaviru: Taxikáři si v autě vytvářejí speciální kukaně

Ochrana taxikářů
Zdroj: Profimedia / Instagram
Téma:

Být taxikářem je v poslední době hodně rizikové povolání. Pokud řidiči nechtějí přijít o výdělky, musí riskovat, že se od pasažérů nakazí koronavirem. Mnozí se snaží chránit tak, že si v autech vytvářejí speciální kukaně z igelitu.

Pražský taxikář, který se při výkonu své práce nakazil koronavirem, skončil ve vážném stavu v nemocnici. Na Tchaj-wanu jeden řidič taxi už viru dokonce podlehl. Další profesionální řidiči z různých koutů světa skončili v karanténě.

 

Povolání taxikáře či šoféra alternativní přepravní služby patří k nejohroženějším profesím. Pokud nechtějí řidiči přijít o obživu, dál vozí klienty, aniž by měli šanci ověřit, zda jim hrozí nakažení. Riziko je značné, i když cestující nevykazují jakékoliv příznaky.

 

 

Řada taxikářů dál jezdí a nijak se nechrání, nemají ani roušky. Jsou ale tací, kteří si v autě vytvořili speciálně chráněné pracoviště. Jako například tento řidič přepravní služby Lyft z New Yorku. Igelitová kukaň sice ztěžuje komunikaci se zákazníkem, ale jistota je jistota…

 

 

Podobně kreativní byl tento taxikář z čínského Pekingu. Ten se kromě igelitové kukaně jistil i rouškou:

 

 

Další taxikář je z Tchaj-wanu:

 

 

Igelitový štít z potravinové fólie si vytvořil taxikář v Římě, jeho pracoviště ale není hermeticky uzavřené:

 

 

Další profesionální řidiči se snaží alespoň svoje vozy po každé jízdě důkladně dezinfikovat, tohle je snímek z Říma:

 

 

Čínská přepravní společnosti Didi vybavila řidiče rouškami a nařídila jim dezinfikovat auta každé čtyři hodiny. Jeden z šoférů připevňuje na fólii oddělující jeho pracoviště informační letáky a obrázky pro cestující s vzkazem: “Bezpečnost znamená ochranu. A láska může pronikat i přes plastový kryt”

 

 

Související témata:
TN.cz