Hledej
Dechberoucí video

Obří oblak sněhu vyděsil řidiče, na dálnici v USA se zřítila lavina!

Odstřel laviny
Zdroj: tvnoviny.sk
Ilustrační snímek

Jako v katastrofickém filmu si musel v neděli v americkém Coloradu připadat Jacob Easton. Podařilo se mu totiž natočit pád mohutné laviny, která "dojela" až na dálnici a proměnila široké okolí v bílou tmu.

Easton po mezistátní dálnici číslo 70 jel se svým otcem, když si všiml, že se před nimi z úbočí blízké hory valí obří masa sněhu. Šlo o úsek mezi městem Frisco a Copper Mountain (Měděná hora), píše britský Daily Mail.

 

Easton také řekl, že video začal nahrávat přibližně dvě míle před Copper Mountain. Záběry pak pověsil na svůj instagramový profil. Před silou mohutné masy sněhu se tají dech.

 

Oba muži zastavili auto jen pár metrů od bílého oblaku, který kompletně zakryl okolí. Později spekulovali, že lavinu v kaňonu mohl někdo spustit schválně.

 

To ale vyvrátil mluvčí coloradskkého ministerstva dopravy, když uvedl, že šlo o přirozenou lavinu, ne řízený odstřel sněhu. Po incidentu byla dálnice uzavřena v obou směrech asi na hodinu.

 

 

Během víkendu byla v Coloradu vydána lavinová výstraha. Odborníci provádějí protilavinová opatření právě v blízkosti horských silnic a dálnic.

pez, men TN.cz