Videotest

Nový Cayenne: Úžasné SUV s atmosférou 911. Ale ta cena!

Téma:

Tuhle jízdu se Adam opravdu užil. Nové Porsche Cayenne už není “vytuněný Touareg“, ale sebevědomé a zábavné luxusní SUV se sportovními prvky. A v něčem takovém se prostě svezete hodně rádi.

Nový Cayenne si udržel skoro stejné linie jako minulá generace. Změny proběhly hlavně na zádi. Zadní okno je víc zkosené a světlomety jsou protažené přes celou šířku, což velkému SUV opravdu sluší.

 

 

Třetí generace je taky širší a delší, takže nabídne víc místa pro posádku. Interiér se změnil o něco víc - většinu novinek už Porsche ukázalo u Panamery, například velký displej a centrální dotykovou konzoli. Zobrazit si můžete dokonce výstup z kamery s nočním viděním.

 

Nový Cayenne sice zhubl 65 kilo, i tak se pořád pohybuje těsně nad hranicí dvou tun. Ale rozhodně to není žádná pomalá a neohrabaná těžká váha. Vždyť má pod kapotou 440 koní a na stovku umí zrychlit za necelých pět vteřin.

 

GALERIE: Porsche Cayenne S

1
/
22
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Porsche Cayenne S - 18

 

V nabídce jsou tři motory, všechny benzínové. My jsme testovali prostřední variantu, tedy úplně nový šestiválec s objemem 2,9 litru. Je perfektní. Jen je tu ta kaňka na závěr: 3,2 milionu je pro našince vážně dost...


Líbí se vám náš test? Podívejte se i na další - ZDE.
 

Související témata:
TN.cz