Škoda Yeti 2017

Novou Škodu Yeti uvidíme už letos. Víme, jak bude vypadat!

Téma:

Už letos se světu představí nová Škoda Yeti. Převezme design dospělejšího Kodiaqu a bude větší než stávající model.

Kodiaq se už vesele prodává a za pár dní se těšte i na jeho velký videotest - nyní již z českých okresek, kde jsme na sněhu řádně prověřili jeho pohon všech kol. Ale dnes bude řeč o jeho menším sourozenci, modelu Yeti. Letos, dlouhých osm let od zahájení výroby, se dočkáme druhé generace.


DOPORUČUJEME: Škoda Octavia RS 245 - nejsilnějš Octavie všech dob

A jak bude asi vypadat? Prověřili jsme vícero dobře informovaných zdrojů a je jasné, že to bude malý Kodiag. Převezme jeho styl, dvojité světlomety i jasně řezané hrany. Hravost nahradí serioznost. Honza Červenka už vloni viděl karoserii Yetiho a říkal, že se stávající podobou nemá vůbec nic společného. A jak naznačující skici hned ze tří zdrojů, tak je to definitivní.

 

DOPORUČUJEME: Tajné plány škodovky - víme všechno!

Všimněte si, že všechny tři zdroje pracují s identickou maskou. Malajsijský grafik Theophilus Chin přidává záď Fabie, Bernard Car Design ukazuje spíš podobu konceptu a jak už je zvykem, tak Auto Express má již tradičně asi nejvěrnější podobu.Yeti bude sourozencem mimořádně vydařeného Seatu Ateca, takže vyroste na více jak 4,3 m déllku a bude mít větší kufr (přes 500 litrů) i víc místa uvnitř. Nabídka motorů bude pestrá, od základní přeplňovaného benzínového litru až po dvoulitrový turbodiesel. Pohon všech kol a převodovka DSG budou za příplatek. A časem se objeví i hybridní verze.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

 

GALERIE: Škoda Yeti 2017

1
/
7
yeti - 14

TN.cz