Karoq bez střechy

Novinka z Boleslavi? Tohle je kabriolet Škoda Sunroq

Škoda Sunroq
Zdroj: Škoda Auto
Téma:

Je to kříženec SUV a kabrioletu, dostal jméno Sunroq a právě má za sebou premiéru. Vyrábět se ale nebude. Tedy zatím… Jde o pátý žákovský vůz, který v Mladé Boleslavi vytvořili studenti strojírenského učiliště.

Dobře vypadající kabriolet má podle automobilky nebývalý potenciál zaplnit mezeru na trhu. Studenti učiliště Škoda Auto na něm začali pracovat vloni v říjnu, teď dostal hotový kabriolet jméno.

 

Jako základ při vývoji nového studentského vozu slouží žákům každoročně jeden ze sériových modelů Škodovky. Ten letošní vzešel z Karoqu, který přišel o střechu a z oblíbeného SUV se zrodil vůz v úpravě kabrio.

 

 

"Studentský tým šikovně zkombinoval pozitiva obou kategorií, a ke koncepci SUV přidal své pojetí zábavy. Cílovou skupinou jsou mladí lidé, kteří mohou auto třeba naložit surfovými prkny, a zároveň si při cestě za zážitky užívat vítr ve vlasech a slunce v zádech," popisuje projekt automobilka.

 

Možná proto vybrali studenti z návrhů fanoušků na Facebooku jako nejlepší jméno Sunroq.

 

Fotogalerie: Ve Škodě vyrobili Karoq jako kabriolet

1
/
17
Zdroj: Škoda Auto
Škoda Sunroq

 

Díky SUV prvkům zvládne auto i lehčí terén, délka, šířka i rozvor zůstaly stejné jako u Karoqu. Od toho má kabriolet půjčený i čtyřválcový motor 1.5 TSI, se kterým zrychlí na 100 km/h za 8,6 sekundy a jede až 195 km/h.

 

Podstatnou změnou je pochopitelně úplně přepracovaná karoserie. Po odstranění střechy se mladí konstruktéři pustili do úpravy dveří a přepracovali také design sloupků.

 

 

Zadní část vozidla už neměla šanci vůbec - kompletně se proměnila a Sunroq se chlubí novými pátými dveřmi. Do detailu je dotažené osvětlení, kabriolet má podsvícené kliky a specifické blinkry. Na vozovku se za tmy z předních i zadních nárazníků promítá logo Škoda.

 

 

Žákovský projekt Azubi Car pátým rokem umožňuje škodováckým studentům vytvořit unikátní koncept nového vozidla a přivést na svět zbrusu nový model.

 

V letošním týmu se sešlo 23 studentů různých oborů podnikového učiliště v Mladé Boleslavi. Při práci na nové studii se ujali rolí konstruktérů, interiérových i exteriérových návrhářů, mechaniků, ale i marketingových odborníků. K ruce jim po celou dobu byli profesionálové, se kterými mohli jednotlivé fáze prodiskutovat, a nechat si posvětit jejich proveditelnost.

 

"Velkou inspirací pro nás byl jeden z předchozích modelů Škoda Atero, který představili naši předchůdci v roce 2016. Naší hlavní ambicí bylo postavit sportovní vůz, který mladé lidi na první pohled doslova uchvátí. To se nám, myslíme, dost povedlo," shodují se studenti.

TN.cz