První náčrty

Nové SUV Škodovky: Podívejte se, jak bude vypadat levný Kamiq

Nové SUV Škoda Kamiq
Zdroj: Škoda Design

První sada náčrtů designu chystaného městského crossoveru Škoda Kamiq se objevila na internetu, zveřejnila je čínská pobočka automobilky. Právě čínský trh bude první, kde se začne nový model prodávat. Do Česka se nedostane.

Kompaktní Kamiq má v modelové řadě SUV od Škodovky doplnit Kodiaq a Karoq. Má být ale cenově dostupnější. Podle předběžných informací má stát v přepočtu méně než 300 tisíc korun.

 

Oficiální představení chystá Škoda na pekingský autosalon, který se koná na přelomu dubna a května. Hned v červnu by se měl crossover začít prodávat.

 

V Číně chce automobilka navázat na úspěch Kodiaqu i Karoqu, na které tamní trh reagoval s nadšením. Až poté by se menší Kamiq mohl dostat i na další trhy. Do Evropy ale podle všeho nedorazí.

 

Tady by ho měl zastoupit jiný crossover postavený na platformě VW MQB A0. Vyjde z nedávno představeného konceptu Vision X, bude ještě menší než čínský Kamiq a spíš se bude podobat Seatu Arona nebo VW T-Roc. Sériová verze se představí příští rok.

 

 

Škoda tvrdí, že u Kamiqu zohlednila preference čínských zákazníků. Podle skic dostane výraznou chromovou masku. Na náčrtech má i výrazné boční linie a robustní tvary. I když na fotkách z testování, které před časem unikly na internet, už to s tou dynamikou zas tak horké není... Podívejte se sami:

 

18

Fotogalerie: Nové SUV Škoda Kamiq

Zdroj: Škoda Design

Nové SUV Škoda Kamiq

Hodnocení:

 

Interiéru dominuje dotykový displej uprostřed středové konzole a kompaktní panel klimatizace.

 

Kamiq by měl vyjet s rozměry: 4390 mm na délku, šířkou 1781 mm a výškou 1593 mm. Karoq je nepatrně kratší, ale zároveň širší a vyšší. Čínská verze Karoqu je ale prodloužená.

 

 

Kamiq se bude vyrábět v čínské továrně Škody v Šanghaji. Pod kapotou má být benzínová patnáctistovka naladěná na 110 koní.

 

Anketa

Koupili byste si Škodu Kamiq?

Hlasovalo 679 lidí.

TN.cz