Dostanou i školení

Nové luxusní stíhačky pro policii. Piráty bude nahánět v hybridech

Policejní BMW 745 Le
Zdroj: Policie ČR
Téma:
BMW

Na české dálnice a rychlostní silnice vyjede několik policejních hlídek v nových “bavorácích”. Policie si na rok bezplatně půjčila hybridní BMW 745 Le, které umí stovku za 5,1 vteřiny a maximální rychlost mají omezenou na 250 km/h.

Hybridní BMW 745 Le v policejním provedení budou sloužit v deseti krajích České republiky. “Stanou se výraznou pomocí pro dopravní policisty, kteří dohlíží na bezpečnost a plynulost silničního provozu,” uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

 

Policisté mají nová auta bezplatně zapůjčená - pět vozů na půl roku, po šesti měsících pak dalších pět. Prodejce BMW k tomu zajistí i speciální školení pro celkem třicet policistů, kteří budou vozidla ve službě řídit.

 

Luxusní “sedmičková” BMW 745 Le mají pohon všech kol a pod kapotou plug-in hybridní ústrojí, tedy benzínový šestiválec kombinovaný s elektromotorem. Kombinace dává dohromady slušný výkon 290 kW (394 koní), dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 5,1 vteřiny, přičemž nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h. Cena takového auta se pohybuje kolem tří milionů korun.

 

 

“Bavoráky” si ve středu osobně v Pardubicích převzal policejní prezident Jan Švejdar. “Kromě vysokého výkonu a vysoké maximální rychlosti se díky hybridnímu pohonu jedná i o vozy šetrné k životnímu prostředí. Zapůjčená vozidla tak představují další možnost ke zlepšení akceschopnosti Policie ČR a zapadají do celkového rámce obměny vozového parku,” doplnil mluvčí Schön.

 

Policisté z obvodů, kteří mnohdy jezdí s letitými oktávkami, však mohou zatím jen tiše závidět.

 

BMW 745 Le dostaly policejní polep a majáčky, které jsou ale jen na magnet. Dealer BMW dal policistům limit, podle kterého může každé autu během zápůjčky ujet 25.000 km. Podle všeho bude chtít vozy poté prodat jako běžná zánovní auta.

 

Fotogalerie: Policie si půjčila luxusní BMW 745 Le

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Policejní BMW 745 Le

Související témata:
TN.cz