Auto za 20 milionů

Nevěřil jsem, říká Vláďa. Za 10 dolarů vyhrál lambo od papeže!

Lamborghini Huracán LP580-2
Zdroj: Profimedia

Papež František dostal předloni vzácný dar: Italská automobilka Lamborghini pro něj připravila zbrusu nový hypersport Huracán LP 580-2 v barvách Vatikánu. Teď má tohle vzácné auto s hodnotou kolem 20 milionů korun nového majitele, pětačtyřicetiletého Čecha. Ten papežův sporťák vyhrál v loterii za deset dolarů.

Papež František deklaroval, že se chce co nejvíc uskrovnit a přiblížit Svatý stolec i celou katolickou církev lidu. K tomu se Lamborghini Huracán za 20 milionů moc nehodí. A tak papež poděkoval, auto podepsal, požehnal mu a poslal ho dál.

 

Hypersport s výkonem 573 koní a maximální rychlostí až 325 km/h putoval do dražby s tím, že výtěžek má jít na dobročinné účely. Kupec (podle všeho španělská půjčovna luxusních aut) slíbil zaplatit v přepočtu necelých 20 milionů korun, ale nakonec peníze nesložil. A tak vůz vykoupila italská automobilka zpátky.

 

 

Papežský Huracán šel znovu do hry – Lamborghini se rozhodlo vypsat dobročinnou loterii. A přichází chvíle 45letého Vladislava z Chrudimska!

 

Lamborghini Huracán LP580-2
Zdroj: Profimedia

 

"Zahlédl jsem na internetu fotku papeže, jak auto světí. Pod tím byla informace o loterii. Zkusil jsem poslat 10 dolarů s tím, že přispěju na dobrou věc. Pak jsem na to zapomněl," vypráví. Výtěžek loterie měl zajistit pomoc křesťanům v Iráku.

 

Dar charitativní organizaci v hodnotě deset dolarů (necelých 230 korun) byl minimální vklad. Kdo poslal víc, měl při losu větší šanci. Jenže sympaťákovi z Čech těch 10 dolarů stačilo. V únoru se e-mailem dozvěděl, že vyhrál.

 

"Nevěřil jsem tomu. Říkal jsem si, že je to nesmysl, podobně jako spousta e-mailů, které vám oznamují, že jste něco vyhráli. Tomu, že jsem opravdu potenciální výherce, jsem uvěřil, až když mi začali posílat další e-maily, následovalo podepisování smluv a tak dále," popisuje pro média, která se na něj lačně vrhla, přestože on sám o pozornost moc nestojí.

 

 

Jeho blízcí prý začali věřit ještě mnohem později. Teď už nepochybují. Spíš řeší, jak a kdy sporťák převezmou a co s ním pak udělají. A sbírají prosby známých i neznámých, jestli je nechají s vzácným vozem svézt nebo aspoň vyfotit.

 

Vladislav se při přebírání vozu osobně setká s papežem, následný převoz hypersportu do Česka mu zajistila automobilka. Klíčky mu má předat šéf Lamborghini Stefano Domenicali, zatím ale není rozhodnuto, kdy se slavnostní akce ve Vatikánu uskuteční.

 

Lamborghini Huracán LP580-2
Zdroj: Profimedia

 

Šťastný výherce prý zatím netuší, co s autem za 20 milionů udělá. Určitě se sním sveze, ale do garáže s ním prý kvůli nízkému podvozku nezajede...

 

 

Unikátní kousek s papežovým podpisem na kapotě je vyveden v bílé barvě se zlatými pruhy. Také interiér je vyzdoben zlatými detaily, třeba obšití bílé kůže.

TN.cz