Auto za 20 milionů

Nevěřil jsem, říká Vláďa. Za 10 dolarů vyhrál lambo od papeže!

Lamborghini Huracán LP580-2
Zdroj: Profimedia
Téma:

Papež František dostal předloni vzácný dar: Italská automobilka Lamborghini pro něj připravila zbrusu nový hypersport Huracán LP 580-2 v barvách Vatikánu. Teď má tohle vzácné auto s hodnotou kolem 20 milionů korun nového majitele, pětačtyřicetiletého Čecha. Ten papežův sporťák vyhrál v loterii za deset dolarů.

Papež František deklaroval, že se chce co nejvíc uskrovnit a přiblížit Svatý stolec i celou katolickou církev lidu. K tomu se Lamborghini Huracán za 20 milionů moc nehodí. A tak papež poděkoval, auto podepsal, požehnal mu a poslal ho dál.

 

Hypersport s výkonem 573 koní a maximální rychlostí až 325 km/h putoval do dražby s tím, že výtěžek má jít na dobročinné účely. Kupec (podle všeho španělská půjčovna luxusních aut) slíbil zaplatit v přepočtu necelých 20 milionů korun, ale nakonec peníze nesložil. A tak vůz vykoupila italská automobilka zpátky.

 

 

Papežský Huracán šel znovu do hry – Lamborghini se rozhodlo vypsat dobročinnou loterii. A přichází chvíle 45letého Vladislava z Chrudimska!

 

 

"Zahlédl jsem na internetu fotku papeže, jak auto světí. Pod tím byla informace o loterii. Zkusil jsem poslat 10 dolarů s tím, že přispěju na dobrou věc. Pak jsem na to zapomněl," vypráví. Výtěžek loterie měl zajistit pomoc křesťanům v Iráku.

 

Dar charitativní organizaci v hodnotě deset dolarů (necelých 230 korun) byl minimální vklad. Kdo poslal víc, měl při losu větší šanci. Jenže sympaťákovi z Čech těch 10 dolarů stačilo. V únoru se e-mailem dozvěděl, že vyhrál.

 

"Nevěřil jsem tomu. Říkal jsem si, že je to nesmysl, podobně jako spousta e-mailů, které vám oznamují, že jste něco vyhráli. Tomu, že jsem opravdu potenciální výherce, jsem uvěřil, až když mi začali posílat další e-maily, následovalo podepisování smluv a tak dále," popisuje pro média, která se na něj lačně vrhla, přestože on sám o pozornost moc nestojí.

 

 

Jeho blízcí prý začali věřit ještě mnohem později. Teď už nepochybují. Spíš řeší, jak a kdy sporťák převezmou a co s ním pak udělají. A sbírají prosby známých i neznámých, jestli je nechají s vzácným vozem svézt nebo aspoň vyfotit.

 

Vladislav se při přebírání vozu osobně setká s papežem, následný převoz hypersportu do Česka mu zajistila automobilka. Klíčky mu má předat šéf Lamborghini Stefano Domenicali, zatím ale není rozhodnuto, kdy se slavnostní akce ve Vatikánu uskuteční.

 

 

Šťastný výherce prý zatím netuší, co s autem za 20 milionů udělá. Určitě se sním sveze, ale do garáže s ním prý kvůli nízkému podvozku nezajede...

 

 

Unikátní kousek s papežovým podpisem na kapotě je vyveden v bílé barvě se zlatými pruhy. Také interiér je vyzdoben zlatými detaily, třeba obšití bílé kůže.

TN.cz