Lidé málem popadali

Nepochopitelným manévrem ohrozil lidi v autobuse. Bez ohlédnutí ujel

Téma:

Bezohlednost? Naschvál? Nepochopitelná chyba? Těžko říct, co předcházelo tomuto nebezpečnému manévru v ulicích Liberce. K nehodě každopádně chyběly milimetry.

Řidič osobního auta v pondělí ohrozil cestující v linkovém autobuse v Liberci. Na záznamu z kabiny autobusu je vidět, jak stříbrný vůz zničehonic vjíždí do pravého pruhu, přímo před rozjetý autobus. Před tím maximálně dvakrát blikne.

 

Pokud to řidič osobáku udělal naschvál, je to absolutní bezohlednost. Pokud se před manévrem nepodíval do zrcátka, je to školácká chyba. Mohla skončit nehodou i zraněním cestujících.

 

Řidič autobusu stihl rychle zareagovat, musel ale prudce brzdit. “V tu chvíli jsem měl ve voze zhruba dvacet cestujících. Naštěstí většina z nich seděla, ti ostatní se jen tak tak udrželi na nohou,” popisuje situaci šofér libereckého dopravního podniku.

 

 

První jeho starost byla, jestli se někomu z cestujících něco nestalo, pak šel prohlédnout autobus, protože si nebyl si jistý, zda není poškozený. Rozhodovaly milimetry.

 

“Nejvíc mě ale zarazilo, že dotyčný ujel. Neomluvil se, nezeptal se, jestli jsou lidé v autobuse v pořádku,” zlobí se profesionální řidič.

 

 

S bezohledností ostatních šoférů se setkává docela často. “Někdy je opravdu zarážející, jak se řidiči chovají k autobusu plnému cestujících,” dodává.

TN.cz