Kuriózní úlovek

Německá policie se nestačila divit. Čech vezl v autobusu celého passata!

Volkswagen naložený v autobusu
Zdroj: Polizeidirektion Kaiserslautern
Téma:

Hodně neobvyklý úlovek uvízl v síti německých policistů na dálnici v Porýní-Vestfálsku. Český řidič tam převážel starého passata uvnitř ještě staršího autobusu! Informoval o tom deník Bild.

Po dálnici někdo veze v autobuse auto! Tak nějak znělo první hlášení, které přijali policisté z německé dálnice A6 u Kaiserslauternu. Podivnou historku jim brzy potvrdili i další řidiči.

 

Hlídka vyjela na místo a zastavila historický autobus Karosa z roku 1976, který si to šinul směrem na francouzské hranice. Když policisté navedli čtyřicetiletého českého řidiče na odpočívadlo, nechali si ukázat náklad - v zadní části autobusu mezi pneumatikami, kanystry a sudy na benzín skutečně “seděl” starý Volkswagen Passat.

 

 

Řidič pak hlídce předvedl, že má autobus speciálně upravený - zadní část se dá vyklápět, aby se dal naložit objemný náklad. Německá policie ale pro speciální úpravu neměla pochopení. Nařídila řidiči automobil vyložit. V jízdě mohl pokračovat až když na místo povolal své známé, kteří mu pomohli passata odvézt na vhodném přívěsu.

 

Za převážení volkswagenu v autobusu teď hrozí Čechovi pokuta ve výši několika set eur.

 

Fotogalerie: Čech vezl starého passata uvnitř ještě staršího autobusu!

1
/
5
Zdroj: Polizeidirektion Kaiserslautern
Auto sedělo uprostřed kanystrů a sudů na benzín

Související témata:
TN.cz