Bentayga Speed

Nejrychlejší SUV světa! Lambo těsně prohrálo s luxusním Bentley

Bentley Bentayga Speed - 24
Zdroj: Bentley
Téma:
SUV

Lamborghini Urus už není papírově nejrychlejším SUV na světě. Tenhle titul přebírá jeho sourozenec v rámci koncernu Volkswagen Bentley Bentayga. Tedy jeho nová verze Speed.

První SUV luxusní britské značky Bentley má novou verzi. Ta je o něco víc cool a taky o něco rychlejší. Vždyť taky dostala do názvu přízvisko Speed.

 

Pod kapotou má dvakrát přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec 12W vyladěný na 635 koní (467 kW) a točivý moment 900 N.m. Motor oproti původní verzi o něco posílil, ale ne o tolik, jak původně v Bentley slibovali. Ve výkonu tak Bentayga pořád na Lamborghini Urus ztrácí.

 

 

Že by si to v koncernu VW pěkně rozdělili? Urus a jeho čtyřlitrový osmiválec zůstane nejvýkonnější (650 koní), ale Bentayga Speed bude rychlejší. Aspoň tedy o fous.

 

Nová verze Bentaygy to podle oficiálních údajů umí z místa vytáhnout na 100 km/h za 3,9 sekundy a maximální rychlost má 306 km/h. Lehčí Urus sprintuje z nuly na sto za 3,6 s, ale jeho maximální rychlost je 305 km/h. Je to vážně hodně těsné...

 

 

Za zvýšením výkonu a rychlosti prvního SUV značky Bentley stojí sportovní úprava výfukového systému, vylepšený systém Dynamic Ride, vyladěný management výkonu i osmistupňová automatická převodovka. Speed má také tužší podvozek upravený pro přesnější kontrolu a zvýšení agility.

 

Vnějšímu vzhledu prospěla nová 22palcová kola s deseti paprsky, pod kterými se mohou skrývat uhlíkem vyztužené keramické brzdy. Dobře vypadá i kouřová úprava světlometů. Speed vyfasoval i výrazný zadní spoiler a decentnější přední. A také loga na bocích, prazích a v luxusním interiéru.

 

Fotogalerie: Nejrychlejší SUV světa Bentley Bentayga Speed

1
/
20
Zdroj: Bentley
Bentley Bentayga Speed - 28

 

Jak se vylepšení promítnou v ceně, zatím automobilka neupřesnila. Cena běžné verze s vrcholným motorem přesahuje v přepočtu 5,2 milionu korun, Speed tak bude šplhat někam k šesti milionům.

 

 

Papírově nejrychlejší SUV si odbyde výstavní debut už za pár týdnů na ženevském autosalónu.

Související témata:
TN.cz