Aktualizováno 15.7. 2018 19:50
Speciál Bentley

Nejluxusnější sedan na světě? Tady je, projeďte se!

Zdroj: Bentley

Bentley oslaví 100 let značky vskutku stylově! Limitovanou verzí sedanu Mulsanne, kterou vyladila slavná britská karosárna Mulliner. Automobilka stovku oslaví příští rok a jako připomínku výročí vyrobí pouze sto těchto vozů. Na počest zakladatele Waltera Owena Bentleyho je označí monogramem W.O. Nejluxusnější sedan představuje už nyní. A že je na co se koukat…

Celé jméno tohoto aristokrata zní Bentley Mulsanne W.O. Edition by Mulliner. Je to opravdu extrémně vzácné a do detailu vyšlechtěné auto, které v sobě skrývá kus příběhu téhle luxusní značky. Starý pán Bentley by měl jistě radost.

 

 

Ten kousek příběhu není jen nadsázka, ale skutečně hmatatelný díl. V loketní opěrce každého ze stovky vozů bude ve speciální schránce ukrytý seříznutý plátek z klikové hřídele osmilitru Bentley z roku 1930. Z konkrétního auta, které patřilo přímo samotnému zakladateli. Zároveň šlo o poslední model, který Walter Owen pro firmu navrhl.

 

Model Mulsanne se vyrábí od roku 2010, ale tohle je ještě o nejméně jeden level výš. Přesvědčit se můžete na několika fotografiích a ve dvou klipech, které automobilka Bentley vydala, aby svůj nový klenot představila.

 

 

Sedan dostal temně onyxovou barvu, speciální černá kola Beluga Black, diskrétní loga W.O. a samozřejmě ručně vyráběné vychytávky v interiéru, který má patinu starých vozů “zlatého věku“. Použity byly čtyři druhy dřeva a lišty s diamantovým leskem. Ve výbavě je ona loketní opěrka, tedy osvětlená koktejlová skříňka i dobové křišťálové sklenky. Sedačky, koberce i záclonky… vše už tradičně má špičkové řemeslné zpracování hodné značky Bentley.

 

113

Fotogalerie: Bentley Mulsanne W.O. a Bentley 8 L z roku 1930

Zdroj: Bentley

Bentley Mulsanne W.O. Edition by Mulliner - 7

Hodnocení:

 

Speciální model bude mít premiéru koncem srpna na slavné přehlídce Monterey Car Week v Kalifornii. První zákazníci ho dostanou v roce 2019. Cena zatím není známa, ale to je možná dobře...

 

Pod kapotou bude standardní osmiválec 6,75 l s výkonem 505 koní nebo 530 koní ve verzi Mulsanne Speed.

 

Společnost Bentley byla založena 18. ledna 1919.

TN.cz