Hodnocení majitelů

Nejhorší auta za posledních 5 let? PŘEHLED 25 nejméně spolehlivých

Auta na prodej
Zdroj: Profimedia
Téma:

9. Nissan Qashqai, benzín (od roku 2014)

 

Hodnocení spolehlivosti: 82,1 %

Nissan Qashqai má o něco horší výsledky s benzínovým motorem. Nějaký problém ohlásilo 48 % majitelů benzínových variant, oproti 42 % majitelů dieselů. Problémy s baterií mělo 24 % auto a 6 % pak potíže s brzdami či motorem. Polovina závad byla opravena během jediného dne, ve třech čtvrtinách případů zdarma.

 

8. Land Rover Discovery Sport (od roku 2014)

 

Hodnocení spolehlivosti: 81,9 %

Přibližně 43% majitelů Land Rover Discovery Sport zažilo se svým vozem nepříjemné chvilky, problémy se týkaly všech hodnocených kategorií kromě řízení. Servis čtvrtiny automobilů trval déle než týden, většinou byl zdarma.

 

7. Renault Kadjar (od roku 2015)

 

Hodnocení spolehlivosti: 81,3 %

Majitelé Renaultů Kadjar hlásí hlavně problémy s elektronikou. Tři čtvrtiny aut musely být mimo silnici déle než týden.

 

6. Ford Edge (od roku 2016)

 

Hodnocení spolehlivosti: 80,7 %

Také majitelé Fordu Edge tráví hodně času v servisu. Až 45 % vozů mělo závadu a zhruba polovina z nich musela být v servisu více než týden. Největší potíže způsobila klimatizace a nemotorová elektronika. Všechny opravy byly provedeny zdarma.

 

5. Range Rover Evoque (2011 - 2019)

 

Hodnocení spolehlivosti: 78,4 %

Majitelé předchozí generace Range Rover Evoque ohlásili poruchy ve 13 ze 14 hodnocených kategorií, alespoň řízení se závady nedotkly. Téměř polovina automobilů byla mimo silnici déle než týden a 10 % bylo kvůli závadě nepojízdných.

 

4. Range Rover Velar (od roku 2017)

 

Hodnocení spolehlivosti: 77,9 %

Závadu ohlásilo 48 % oslovených majitelů Velarů, přičemž 33 % problémů souviselo s nemotorovou elektronikou. Další problémy se týkaly karoserie, vnitřního vybavení a navigace. Všechny vozy byly opraveny zdarma, ale polovina byla v servisu déle než týden.

 

3. - 2. Jeep Renegade (od roku 2015)

 

Hodnocení spolehlivosti: 77,1 %

Vozy Jeep Renegade sužují hlavně poruchy elektroniky - polovina majitelů nahlásila alespoň jeden problém. Někteří majitelé uvedli, že jim přestalo správně fungovat digitální rádio či displeje na palubní desce. Většina vozů zůstala pojízdných a oprava proběhla během jednoho dne. Třetina majitelů ale musela za servis připlatit.

 

3. - 2. 2. Nissan X-Trail (od roku 2014)

 

Hodnocení spolehlivosti: 77,1 %

I když X-Trail vypadá nezdolně, podle průzkumu tomu tak není. Některou ze závad v 11 ze 14 hodnocených kategorií ohlásilo 39 % majitelů těchto vozů. Zhruba půlka závad byla opravena na počkání, druhou půlku porouchaných X-Trailů ale problémy uvěznily v servisu na víc než týden.

 

1. Range Rover (od roku 2013)

 

Hodnocení spolehlivosti: 69,3 %

Nejdražší Rage Rover má bohužel nejvíc problémů a taky nejhorší hodnocení ze všech posuzovaných modelů. Nejčastější závady se týkaly baterie, ale také převodovek a odpružení. Polovina oprav proběhla zdarma, ale ve třetině případů museli majitelé za servis zaplatit v přepočtu zhruba 30.000 korun! Třetina porouchaných aut strávila v servisu déle než týden.

 

 

1 2
3
Související témata:
TN.cz