Hodnocení majitelů

Nejhorší auta za posledních 5 let? PŘEHLED 25 nejméně spolehlivých

Auta na prodej
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na která auta je dnes největší spolehnutí a která naopak své majitele zklamala? Napovědět může žebříček, který sestavil renomovaný britský magazín What Car.

Pokud vybíráte nové auto, jistě se pídíte po tom, jak asi bude spolehlivé. Nikdo přece nechce platit další horentní sumy za drahý servis. Jenomže, jak zjistit, na který model si dát pozor?

 

Zajímavé hodnocení nabízí magazín What Car? Sestavil žebříček 25 nejméně spolehlivých aut s maximálním stářím do pěti let. A využil při tom hodnocení a zkušenosti samotných majitelů vozů.

 

Posledního velkého průzkumu spolehlivosti se zúčasnilo přes 18.000 lidí. Uváděli, jak spolehlivá byla jejich auta za poslední rok, přičemž čtvrtina z nich hlásila alespoň jednu poruchu.

 

Nahlášené závady pak magazín podle závažnosti rozdělil do 15 kategorií: klimatizace, baterie, karoserie, brzdy, motor, elektrika, výfuk, palivový systém, převodovka / spojka, vnitřní obložení, navigace, řízení, odpružení a další.

 

 

Nejčastější problémy majitelé vozů hlásili s nemotorovou elektronikou, takový typ poruchy nahlásilo 24 % účastníků průzkumu.

 

Řidiči také uváděli, jak dlouho trvala oprava dané závad a kolik servis stál. Většina z nich dala za opravu v přepočtu 3.000 až 6.000 korun, ale někteří majitelé vozů (3 %) museli zaplatit i přes 40 tisíc! čím dražší a delší oprava byla, tím šly body pochopitelně dolů.

 

Jednotlivá kritéria se pak promítla na celkovém hodnocení aut. Magazín posuzoval celkem 218 modelů 31 různých značek.

 

 

A jak hodnocení dopadlo? Tohle je žebříček 25 vozů, na které si jejich majitelé nejvíce stěžovali a které získaly nejnižší hodnocení spolehlivosti:


25. Audi Q2 (od roku výroby 2016)

 

Hodnocení spolehlivosti: 89,4 %

Poměrně vysoké procento vozů Audi Q2 mělo poruchu (24 %), 10 % závad se týkalo nemotorové elektroniky, ale 7 % bylo závažnějšího charakteru (nejčastější problémy s převodovkou a spojkou).

 

24. BMW řady 5 (2010 - 2017)

 

Hodnocení spolehlivosti: 88,4 %

Předchozí generace BMW 5 trpěla poměrně vysokým podílem závad (39 %), některé byly podle průzkumu i závažnější: 10 % majitelů muselo řešit problémy s výfukem a 8 % s motorem. Většinou byl servis zdarma v rámci záruky, ale několik majitelů muselo sáhnout dost hluboko do kapsy.

 

23. Mercedes-Benz Třídy S (od roku 2013)

 

Hodnocení spolehlivosti: 88,1 %

Přibližně polovina majitelů těchto luxusních vozů, kteří se účastnili průzkumu, hlásila za poslední rok nějaký problém. Většinou šlo o méně závažné závady na nemotorové elektronice, nešlo o problémy, které by vozy úplně vyřadily z provozu a servis v drtivé většině případů trval méně než týden.

 

22. Mercedes-Benz Třídy C (od roku 2014)

 

Hodnocení spolehlivosti: 87,6 %

Necelá třetina majitelů hlásila závady, většinou s výfukem, elektronikou a odpružením. Tady už šlo častěji o potíže, které nepustily vozy na silnici a následný servis trvalé víc než týden.

 

21. - 20. BMW řady 1, diesel (2011 - 2019)

 

Hodnocení spolehlivosti: 87 %

Zatímco benzínové vozy předchozí generace jedničkové řady mají velmi slušné hodnocení, u dieselů už to tak slavné není: 34 % těchto aut mělo potíže hlavně s motorem.

 

21. - 20. Peugeot 208 (2012 - 2019)

 

Hodnocení spolehlivosti: 87 %

Více než třetina (35 %) majitelů hlásila v posledním roce závadu. Nejčastější problémy jsou se zavěšením kol a elektronikou. Nejednalo se ale o potíže, které by auta úplně vyřadily z provozu a servis většinou proběhl v rámci záruky.

 

 

Další pořadí najdete na následujících stránkách:

1
2 3
VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz