Nový kompakt

Nástupce Rapidu na první fotce! Škoda odhaluje další novinku

Nástupce Škody Rapid na prvním snímku
Zdroj: Škoda Auto
Nástupce Škody Rapid na prvním oficiálním snímku.
Téma:

Médiím dnes z Mladé Boleslavi přišla první fotka chystaného nového modelu, kterým Škoda v zákaznicky oblíbené kompaktní třídě nahradí dosluhující Rapid. Na snímku je zatím vidět jen silueta připomínající kombík. Jde o první ochutnávku osobitého a dynamického designu tohoto pětidveřového hatchbacku, vzkazuje Škodovka.

Novinka má ukázat další vývoj stávajícího designového jazyka značky Škoda. Zatím známe jen koncepci Vision RS, ze které má "nový Rapid" vycházet, a fotku, která toho moc neukazuje. Škoda slibuje, že nástupce Rapidu v celé kráse předvede ještě letos.

 

Automobilka používá pracovní název Spaceback, tohle označení ale novince nejspíš nezůstane, oficiální jméno dosud nemá. Každopádně půjde o první modelovou řadu stojící na modulární platformě MQB A0, která nabídne kombinaci kompaktních vnějších rozměrů a slušného vnitřního prostoru, spolu s řadou inovativních asistenčních systémů a moderní techniky.

 

 

Nástupce Rapidu vyjede jen jako pětidveřový hatchback, liftback končí.

 

Silueta připomíná kombík a uvnitř má skutečně být víc místa než v klasickém hatchbacku. Auto by mělo mít rozvor 265 cm a výšku 143 centimetrů. Kufr proti současnému spacebacku vyroste o 15 litrů na 430 litrů. Novinka by tak časem měla nahradit i Fabii Combi, která už v další generaci nevyjede.

 

Podoba auta vychází ze studie Škoda Vision RS, která nedávno vzbudila pozornost na pařížském autosalonu. Uvidíme, nakolik se povede opěvovaný emotivní design převést i do sériové verze.

 

 

Základním motorem má být přeplňovaný benzinový tříválec 1.0 TSI, ale finální nabídka má být širší než u fabie. Spekuluje se o čtyřválci 1.5 TSI a turbodieselech. Nechme se překvapit.

 

 

Světová premiéra je naplánovaná na závěr roku a proběhne v Izraeli.

 

 

Škoda už letos představila modernizovanou Fabii a ostrou verzi velkého SUV Kodiaq RS. Příští rok má přijít na řadu facelift Superbu a na stejné platformě jako “nový Rapid“ vyroste chystaný crossover. Později na ní vyjede i čtvrtá generace modelu Fabia.

 

Fotogalerie: Škoda Vision RS

1
/
9
Zdroj: Škoda Auto
Studie Škoda Vision RS

TN.cz