Byt na kolech

Nádherný přívěs pro dobrodruhy. Vypadá jako klíčenka a umí kouzla

Luxusní karavan Romotow - 21
Zdroj: Romotow
Téma:

Někdo ho přirovnává k USB klíčence, někomu připomíná zase rozkládací švýcarský nožík. Každopádně má tento karavan hodně futuristický design a také několik funkcí. Stisknutím jednoho tlačítka vykouzlí terasu ideální na posezení nebo na party.

Výrobce ho pojmenoval Romotow, což je kombinace slov room a move, tedy pokoj a pohyb. Tenhle pokojíček v pohybu vypadá opravdu úžasně už na první pohled. A co teprve, když předvede svůj vrcholný trik – po zaparkování se stiskem tlačítka promění – vysunou se stabilizační opěry, obytná část se otočí a vznikne krytá terasa, která zvětší podlahovou plochu o 70 procent. Ideální místo pro hosty, na grilovačku nebo na party.

 

Karavan Romotow navrhlo architektonické a designové studio W2 z Nového Zélandu. Na konceptu pracuje už šest let a teď slibuje, že mobilní domek v roce 2020 konečně dodá na trh. Podle výrobce jde o převratnou inovaci, která posouvá možnosti mobilního života na novou úroveň.

 

Fotogalerie: Luxusní bydlení na kolech

1
/
10
Zdroj: Romotow
Luxusní karavan Romotow - 15

 

Ovšem pozor, tenhle stylový příbytek na kolech bude stát jako luxusní byt – cena se vyšplhá na 350 tisíc dolarů, což je skoro 8 milionů korun!

 

Uvnitř je ložnice s dvojlůžkem a obývací pokoj s gaučem, na kterém se po rozložení vyspí další dva dospělí. V mobilním hotýlku bude také kuchyňka a koupelna.

 

 

Součástí vybavení je zabudovaný audiostystém, všechna okna budou vybavena žaluziemi, teráska má mít teakovou podlahu jako luxusní jachta a zabudovaný výklopný elektrický gril. K party vybavení pak patří speciální markýzy a paravány, které můžou terasu proměnit také v další ložnici až pro čtyři hosty.

 

 

Solární panely na střeše se postarají o napájení i v případě, že karavan nebude možné připojit k síti v kempu. Firma zvažuje, že nabídne tři varianty v délce 4,5 a 6,5 nebo až 9 metrů.

Související témata:
TN.cz