Problémové místo

Na prokleté křižovatce se zranili další lidé, čeká ji přestavba

Téma:

Prokleté místo - tak mluví řidiči o křižovatce, kde se na Liberecku sbíhají tři frekventované silnice - od Liberce, Jablonce a Prahy. V neděli večer se tam stala další vážná dopravní nehoda. Čelně se tam srazila dvě auta. Sedm lidí bylo zraněno.

Místo, na kterém se v minulosti staly i smrtelné nehody, už přístí rok čeká kompletní přestavba.

 

Auta jsou po čelní srážce naprosto zdemolovaná. Sanitky z místa odvážejí celkem sedm lidí, z toho tři děti. Dva pacienti měli podle záchranářů těžká zranění, jeden středně těžká.

 

Před měsícem, stejné místo, jen o pár metrů dál. V protisměru se na Prahu řítí stříbrný vůz, který řídí muž z Ostravska. Řidič, který jede v rychlejším pruhu vlevo, se lekne, strhává řízení, dostává se do smyku a naráží do svodidel. Řidič, který to zavinil, pokračuje dál v hazardní jízdě v protisměru.

 

Místo jako by bylo prokleté. V roce 2006, pár metrů odtud, zemřel ve svém autě senior, který se zrovna vracel z pohřbu a mylně odbočil do protisměru. Policie nechala na místě mnohokrát zvýraznit dopravní značení. Svislé i vodorovné.

 

 

Zdá se, že to ale moc nepomáhá. Znalci se shodují, že jediné, co může tuto křižovatku smrti zbavit její pověsti by byl velký kruhový objezd.

 

"Máme v plánu změnit celou dispozici této křižovatky. Nebude ve finále kruhová, bude to mimoúrovňová křižovatka a v tuto chvíli budeme žádat o stavební povolení. Celá výstavba bude stát přes 300 milionů korun," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

 

Stavět se začne v polovině příštího roku.

pez, Ivan Berka TN.cz