Co mu hrozí?

Na plný plyn a přes mrtvoly? Mladík předjížděl i na přechodu pro chodce!

Téma:

Nebezpečné manévry řidiče modré Škody Octavie vyšetřuje policie na Orlickoústecku. Jeho šílenou jízdu zachytila palubní kamera, podívejte se ve videu.

Do záběru se modrá Octavia vřítí přes plnou čáru. A v nebezpečném předjíždění pokračuje dál, dupe na plyn a neváhá se vydat do protisměru kolem travnatého ostrůvku, který odděluje přechod pro chodce. Ostrůvku, který má zajišťovat bezpečnost chodců…

 

"Třiadvacetiletý řidič osobního vozu pravděpodobně zapomněl na pravidla silničního provozu a svůj spěch do cíle si zkrátil předjetím kolony vozidel kolem silničního ostrůvku v protisměru, navíc v místech, kde je na silnici I. třídy č. 14 přechod pro chodce," popisuje policejní mluvčí Lenka Vilímková.

 

 

Hrozivé manévry zachytila palubní kamera jednoho z řidičů na příjezdu do Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

 

"Řidiče jsme pro podezření z přestupku v dopravě oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání," doplňuje Vilímková.

 

Mladému hazardérovi teď hrozí pokuta až 10 tisíc korun a až roční zákaz řízení.

 

 

"Apelujeme na řidiče, spěch na silnice nepatří, dodržování zákona není volbou, ale nutností, která všem umožní bezpečný příjezd do cíle," dodává policejní mluvčí.

TN.cz