Střelec na D48

Na dálnici někdo útočí! Řidiči mají strach, hlásí stejné díry ve skle

Téma:

Stejné místo, stejné okolnosti, stejná díra ve skle... Řidiči ze Slezska se bojí neznámého útočníka. Podle všeho na auta na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem někdo střílí. Případ už řeší policie.

Zatím není jasné, jestli na auta někdo střílí z praku nebo třeba ze vzduchovky. Každopádně v posledních dnech přibývá řidičů, kteří si z dálnice D48 odvezli díru v čelním skle.

 

"Na dálnici Frýdek - Těšín kolem 17. hod si tak jedu a najednou prásk do čelního okna. Kámen to určitě nebyl. Nikde žádné auto, ani v předu ani v protisměru. Důlek má přesně kulatý tvar. Tak si myslím, že někdo střílel řekl bych z malorážky," popisuje svůj zážitek jeden z řidičů, který díry ve skle vyfotil a zveřejnil na Facebooku.

 

Okamžitě se přihlásili další s podobnou zkušeností ze stejné silnice spojující Frýdek-Místek a Český Těšín. "Stejný čas, stejná díra, stejné místo,“ podotýká jeden ze šoférů.

 

 

Neznámý střelec útočil u výjezdu na Hnojník nebo o kus dál u Dobré. Podle všeho v posledních dvou třech týdnech. "Přesně toto se stalo i manželovi, když jel z práce domů," popisuje žena, která díru ve skle také zdokumentovala. "Mně taky, asi 300 m za výjezdem z Dobré na Těšín. To rozhodně náhoda nebude," přidává se další řidička.

 

 

Všichni se shodují, že obrovská rána přišla ve chvíli, kdy jeli na dálnici sami. Spekulují o malorážce, vzduchovce či ocelové kuličce z ložiska vystřelené z praku.

 

Případ už prověřuje policie, která zajistila jedno z poškozených skel. Přibývají další a další svědectví. Preventivně na místo vyrážejí častěji policejní hlídky.

TN.cz