Tragické Velikonoce

Motorkářů i cyklistů jsou plné silnice i v nouzovém stavu. A přibývá tragédií

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Publikováno 14. 4. 2020
Téma:

V posledních dnech podle policie vzrostl počet dopravních nehod motorkářů. S hezkým počasím jich na silnice vyrazily stovky. A desítky jich o prodlouženém víkendu bouraly. Několik motorkářů při nehodách zemřelo.

Policisté o prodlouženém velikonočním víkendu vyjížděli k nehodám s motorkáři prakticky každý den. Srážky aut s motocyklisty se nevyhnuly snad žádnému kraji v republice. A několik motorkářů při nich bohužel zemřelo - třeba na Vysočině, nebo na Brněnsku.

 

V obou těchto případech hrála roli vysoká rychlost. První nehoda si vyžádala smrt šestapadesátiletého motorkáře, druhá pak devětatřicetiletého motocyklisty.

 

 

Jenže ne vždy za tyto dopravní nehody mohou jen motorkáři a jejich riskantní jízda. Stává se i to, že řidiči na silnicích motorku přehlédnou. Takových nehod policisté po celé republice napočítali desítky.

 

Policie proto znovu připomíná, že právě motorkáři patří na silnicích mezi nejzranitelnější účastníky provozu.

 

 

To se ale samozřejmě týká i cyklistů. I ti o prodlouženém víkendu na našich silnicích umírali. Třeba včera na Třeboňsku na jihu Čech se cyklista bočně srazil s projíždějícím autem a následně pak ještě s jedním vozem.

 

O prodlouženém víkendu policisté řešili několik nehod cyklistů, ale i motorkářů, které se staly pod vlivem alkoholu.

Související témata:
TN.cz