Hopsa, hejsa u Brandejsa

Motorkář, nebo břídil? Honičku s policií zakončil saltem do rybníka

Téma:

Nechtěný, ale vskutku ukázkový skok plavmo rovnou do rybníka předvedl motorkář-amatér na závěr honičky s policejní hlídkou v okolí Brandýsa nad Labem. Ukázalo se, že na kradený stroj sedl sjetý pervitinem.

Policejní hlídka si všimla podezřelého motorkáře, který se v dopoledních hodinách projížděl Brandýsem na motorce bez registrační značky. Když ho chtěla zastavit a zkontrolovat, začal ujíždět.

 

Honičku z minulého týdne zachytila policejní kamera. "Muž ujížděl velmi rychle, místy jeho rychlost přesahovala 150 km/h. Během jízdy nerespektoval dopravní předpisy," popsala policejní mluvčí Markéta Johnová.

 

 

Nerespektoval předpisy? To je ještě dost mírné vyjádření. Motorkář za plného provozu zběsile kličkoval mezi auty, přejížděl do protisměru a občas měl dost problémů, aby svůj stroj zkrotil. Hlavně v zatáčkách to vypadalo, že s motorkou moc zkušeností nemá.

 

Hrozilo, že každou chvíli spadne, nebo se srazí s autem.

 

Agresivní jízda ale naštěstí netrvala moc dlouho. Zhruba po 10 minutách se motorkář chtěl vyhnout další hlídce v obci Podolánka a dostal se na vedlejší silnici vedoucí k rybníku. A jako by ho hladina přitahovala – nezvládl pravotočivou zatáčku, nebo vodu vůbec neviděl. Vletěl do náspu, přes který po hlavě přeletěl rovnou do rybníka.

 

Policisté ho vytáhli a podrobili testu na drogy. Ten byl pozitivní. "Přiznal jim, že několik hodin před jízdou užil dávku pervitinu. Zda a do jaké míry byl drogou omámen, ukáže až rozbor krve, kterému se dobrovolně podrobil," doplnila mluvčí.

 

 

Policisté navíc zjistili, že 36letý muž je v pátrání a motocykl je kradený.

 

Ve zkráceném řízení motorkáři-amatérovi sdělili podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Policisté podali podnět státnímu zástupci na vzetí muže do vazby. Soudce však jeho návrhu nevyhověl a podezřelý je stíhán na svobodě.

TN.cz