Unikátní srovnání

MAPA: Nejoblíběnější auta všech zemí světa. Oktávka překvapila

Mapa
Zdroj: Indigo
Téma:

Celosvětově nejprodávanějším autem loňského roku byla Toyota Corolla Corolla, ta tvoří zhruba pětinu celkových prodejů největší automobilky světa a v čele žebříčku se umisťuje pravidelně. Jak je to ale s oblíbeností značek a jejich modelů v jednotlivých zemích světa? Podívejte se na mapu.

Japonská Toyota má 11 nejprodávanějších modelů v 54 zemích po celém světě. V Africe vládne její pick-up Hilux a taky velká SUV Prado a Land Cruiser. Hilux je nejoblíbenější taky třeba v Argentině, Austrálii, Hondurasu nebo Ománu, celkově v 25 zemích.

 

V severní Americe zase dlouhé roky neohroženě vládne obří Ford-150 a obecně pick-upy série F od Fordu.

 

 

V Evropě úřaduje Volkswagen Golf, který byl vloni celosvětově třetím nejprodávanějším autem. Číslo jedna je v osmi zemích: ve Velké Británii, Belgii, Norsku, v Lucembursku, na Kypru, v Chorvatsku, Rakousku a samozřejmě doma v Německu.

 

Fotogalerie: Nejprodávanější auta v jednotlivých zemích světa

1
/
8
Zdroj: Indigo
Mapa

 

V České republice má neohroženou pozici Škoda Octavia, ale poměrně překvapivě je bestsellerem třeba i ve Švýcarsku nebo Finsku. A také v Bosně a Hercegovině, v Estonsku a Polsku.

 

Vloni se celosvětově prodalo celkem 418 111 oktávií, což znamená, že jde o 26. nejprodávanější model na světě

 

 

Na Slovensku se nejlépe prodává Škoda Fabia a třeba v Kosovu je nejoblíběnější Škoda Rapid.

 

Hned v šesti zemích ovládají prodeje modely Dacia. Kromě domácího Rumunska taky sousedním Bulharsku a Moldavsku, a také v Černé Hoře nebo dokonce v Maroku a ve Španělsku.

 

Data společnosti Ingigo vycházejí ze statistik serveru Best Selling Cars Blog.

Související témata:
TN.cz