Skončil v slzách

Machroval s károu za 7,5 milionu. Po pár metrech ji rozmlátil o zeď

Rozbité Lamborghini za 7,5 milionu
Zdroj: YouTube / SOTS
Téma:

Měla to být předváděčka luxusních supersportů. V zapadlé úzké uličce v západním Londýně na ni čekalo několik natěšených diváků, kteří si chtěli Lamborghini natočit v akci. Jenomže machrování se jednomu z pilotů nevyplatilo.

Lamborghini Huracán Performante řve v plných otáčkách, řidič předvádí raketový start, diváci jsou nadšení. Jenže to trvá pouhých pět vteřin. Pak všichni zírají, jak pilot ztrácí nad supersportem kontrolu, auto se dostává do smyku, vyletí přes obrubník a rozbíjí se o strom a o zídku.

 

Řidič vyvázl bez zranění, později ho spatřili v slzách, popsal britský Daily Mail.

 

Není divu, vždyť tahle luxusní sportovní kára stojí v přepočtu kolem 7,5 milionu korun. A jak je vidět na záběrech, následky téhle nehody budou značné. Je dost možné, že auto bude úplně na odpis.

 

 

Mohlo to být ještě horší. Naštěstí v tu chvíli na chodníku zrovna nikdo nestál, několik chodců místem prošlo těsně před nehodou.

 

 

K autu se okamžitě seběhli účastníci nedělní akce i lidé z okolí, kteří slyšeli ránu a troubení poškozeného vozu. Všichni si samozřejmě rozmlácené Lambo natáčeli a fotili.

 

Podle svědků nešlo o nelegální závody, ale o předváděčku, prostě krásná auta a řev motorů. Akce ale skončila dost neslavně. Pro rozmlácenou supersportovní zadokolku si přijela odtahovka.

 

 

Lamborghini Huracán Performante je jedno z nejrychlejších produkčních aut na světě. Maximální rychost má nad 320 km/h. Z místa to vytáhne na stovku za 2,9 vteřiny, za 8,9 vteřiny je na dvoustovce. V tomto případě někde mezi tím skončilo ve zdi.

 

 

Akci pořádala firma H.R. Owen, jeden z předních dealerů luxusních sportovních vozů v Británii. Podle pořadatelů se nehoda stala při odjezdu účastníků ze srazu. “Byli jsme znepokojení, když jsme se dozvěděli o nehodě, která se stala ve chvíli, kdy auto opouštělo akci a mířilo domů. H.R. Owen bere bezpečnost mimořádně vážně a zavádí všechna možná opatření,“ uvedli pořadatelé s tím, že při vyšetřování nedělní nehody budou plně spolupracovat s policií.

TN.cz