Aktualizováno 11.11. 2018 14:42
Kalendář Zetoru

Krásné ženy a silné stroje: Modelky si vyrazily na traktorech! FOTO

Ukázka z kalendáře Zetoru - 24
Zdroj: Zetor

Silné stroje a křehká krása, to je kombinace, kterou už tradičně využívá ve svých kalendářích brněnská firma Zetor Tractors. Ikonické červené traktory tentokrát vyjely na focení do okolí Brna a vezly si s sebou velmi příjemnou společnost.

Kalendáře Zetor každoročně vychází ve dvou edicích, a to v limitované, která traktory umělecky propojuje s krásou žen, a v produktové, která je zaměřená na stroje a jejich využití. Jsou žádané mezi sběrateli a oceňují je i odborné poroty, například kalendář pro rok 2016 ocenění Fénix Content za fotoprodukci.

 

Obě edice pro příští rok vznikaly v polovině září v okolí Brna, rodném městě ikonických červených traktorů. Limitovaná čtyřstránková edice kreativně a s lehkou nadsázkou vyjadřuje, kde všude se dá využít síly, obratnosti a odolnosti traktorů.

 

 

"Celým kalendářem nás provází téma využitelnosti traktorů pro aktivity našich slečen v přírodě. Jako obvykle jsme motivy volili s velkou mírou nadsázky. Spojení ženské krasy s krásou místní přírody a elegancí silných strojů nám evokuje univerzálnost využití traktorů v praxi," vyjadřuje se k záměru dvorní fotograf kalendářů Martin Fridner.

 

112

Fotogalerie: Krásné ženy a silné stroje v kalendáři Zetoru

Zdroj: Zetor

Ukázka z kalendáře Zetoru - 18

Hodnocení:

 

V hlavní rolích jsou letošní novinky ze stáje Zetoru: model Major v novém designu, Crystal HD, Forterra HD a Proxima HS. Stroje vyvezly krásně slečny na ryby nebo tábořit k vodě.

 

"Tentokrát to nebyla realistická montáž ani práce v ateliéru, ale reálné prostředí s reálnou fotografií. Projekt byl náročný zejména, co se týče hledání lokací, jelikož jsme potřebovali specifické druhy země v relativně malé vzdálenosti. Musím říct, že okolí Brna mě překvapilo svojí přírodní rozmanitostí, bylo to pro mě i poučné a inspirativní cestování," doplňuje Fridner.

 

 

V produktové dvanáctistránkové verzi se představuje všech šest modelových řad, které Zetor aktuálně nabízí. Fotilo se v reálném prostředí, kde se traktory uplatňují - na loukách, na polích v lesích i parcích, a to ve dne i v noci.

 

Slovenský fotograf Martin Fridner je pod kalendáři Zetoru podepsaný už počtvrté. V limitovaném verzi se objevily modelky Anna Szopa a Aneta Kalousková, které pózují třeba jako rybářky. A také Andrea Zlesáková, která v kalendáři pózovala už vloni.

TN.cz