Porsche 917 replika

Krásná replika kultovního Porsche 917 hledá nového majitele

Téma:

Když kteréhokoli fanouška motorsportu kdekoli na světě požádáte, aby vám vyjmenoval 10 nejúžasnějších závoďáků všech dob, můžete vzít jed na to, že ve výčtu vyvolených strojů nebude chybět Porsche 917. A když se zeptáte, v jaké grafice mu dotyčné auto vytane na mysli, bez debat to bude slavné modrooranžové zbarvení olejářské společnosti Gulf.

Porsche v letech 1969 až 1973 vyrobilo jen pár exemplářů tohoto úchvatného speciálu, který dokázal vyhrát Le Mans v ročnících 1970 i 1971 a exceloval v kultovním snímku Le Mans se Stevem McQueenem v hlavní roli. Jeden exemplář najdete v továrním muzeu Porsche a cena zbylých dochovaných originálů se pohybuje v řádu mnoha desítek, ne-li stovek milionů korun.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Nyní však máte možnost stát se hrdým majitelem Porsche 917, i když náhodou nevlastníte půlku ruského nerostného bohatství. Má to jen jeden drobný háček - nejde o originál, nýbrž o velmi věrnou repliku, vyrobenou v roce 2004 a nyní nabízenou na portálu eBay za mnohem dostupnějších 98 tisíc liber, v přepočtu 3,1 milionu korun. O tom, že nejde o žádnou garážnickou fušeřinu, svědčí fakt, že má nabízená replika jako jediná posvěcení od firmy Gulf a plně vyhovuje závodním předpisům, takže se můžete oficiálně účastnit třeba vytrvalostních závodů. Jako minulý majitel, který repliku 917 v roce 2005 nasadil do šestihodinovky ve Spa. Auto skončilo druhé ve své kategorii na letošní soutěži elegance v Monterey a na vnitřních prazích najdete autogramy několika slavných závodníků včetně legendárního Dereka Bella.

 

DOPORUČUJEME: Víte co se stane, když u auta ucpete výfuk?


Jen na originální plochý dvanáctiválec si musíte nechat zajít chuť. Místo něj se o pohon 917 stará 3,6litrový šestiválec o výkonu 300 koní, spřažený s pětistupňovou převodovkou z modelu 915. Už jen pohled na zadní pneumatiky Dunlop CR82, nijak neskrývané pod sklolaminátovou karoserií, ale vyvolává touhu pořádně tuhle povedenou repliku provětrat, co říkáte?

 

DOPORUČUJEME: Vzácný Mercedes SLR na prodej

 

GALERIE: Replika kultovního Porsche 917

1
/
6
917 - 7


DOPORUČUJEME: Porsche 993 Turbo - skvělá investice

TN.cz