Letní omezení

Konec víkendových zákazů jízd pro kamiony? Ministerstvo zvažuje změnu

Kamiony
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ministerstvo dopravy zvažuje, že zruší nebo omezí letní zákazy jízd pro kamiony. Českým kamioňákům by se ulevilo, mohli by se dostat dřív domů. S informací přišel jako první Český rozhlas Radiožurnál.

Letní zákazy jízd kamionů platí v pátek vpodvečer a v sobotu dopoledne. Ministerstvo dopravy je zavedlo, aby kamiony nekomplikovaly silnější prázdninový provoz. Teď ale znovu uvažuje o změně.

 

”Uvažuje se například o umožnění dojezdu řidičům do místa bydliště na území České republiky,“ řekla Radiožurnálu mluvčí resortu Lenka Rezková.

 

Jak platí víkendové zákazy pro kamiony?

 

 

Kvůli zákazu mnozí řidiči nestihnou po splnění zakázky před víkendem včas dojet domů a pak musejí dlouho čekat, než jim pravidla dojezd umožní.

 

Ministerstvo zvažuje, že by jim dovolilo nejen dojezd domů, ale i na místo vykládky nebo do sídla dopravce.

 

V současnosti mají výjimku ze zákazu jen řidiči přepravující rychle se kazící zboží, zvířata nebo pohonné hmoty pro čerpací stanice.

 

Nově by ji mohli dostat i šoféři nevytížených, nenaložených nákladních aut. Dopravci by změnu uvítali, i kvůli tomu, že by se v pátek odpoledne neplnily už tak přeplněné odpočívky.

 

 

Letos na jaře přitom ministerstvo dopravy kvůli nedostatku odpočívek navrhovalo naopak prodloužení nedělního odpoledního zákazu jízdy, který platí celoročně.

 

Anketa

Souhlasili byste se zrušením letních zákazů pro kamiony?

Hlasovalo 427 lidí.

Související témata:
TN.cz