Zfalšované zkoušky

Zkorumpovaní komisaři! Kriminálka popisuje výnosné podvody v autoškole

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 7. 10. 2020
Téma:

Kriminalisté zadrželi dva úředníky radnice ve Varnsdorfu na Děčínsku. Jedná se o zkušební komisaře, kteří měli dohlížet na správný průběh závěrečných zkoušek žáků autoškol. Podle vyšetřovatelů brali úplatky a závěrečné zkoušky falšovali tak, že řidičák dostali i neúspěšní studenti.

Obviněn byl také majitel autoškoly a žena, která měla úředníky podplácet. Zkušební komisaři si z ovlivňování závěrečných zkoušek udělali podle vyšetřovatelů výnosný byznys. Nyní čelí obvinění z přijetí 23 úplatků, zároveň měli závěrečné testy opravit více než sedmi stovkám žáků.

 

Při domovních prohlídkách u nich policisté našli milion korun a další cennosti. "Zahájili jsme trestní stíhání čtyř osob, které byly obviněny z trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, přijímání úplatku a uplácení,“ uvedla mluvčí policie Jana Slámová.

 

 

Kromě komisařů vyšetřuje policie také majitele autoškoly a ženu, která měla úředníkům nosit úplatky. Za peníze měli upravit zkušební testy, aby prošel i žák, který v něm udělal chyby. Podle kriminalistů testy falšovali nejméně od začátku letošního roku. Oba úředníky kriminalisté zatkli přímo na pracovišti.

 

 

"U třech osob byl podán návrh na vzetí do vazby a ve věci stále probíhají úkony trestního řízení,“ dodává Slámová.

Související témata:
TN.cz