Kuriozita v Brně

Muž prý svým klíčem odemkl cizí auto! Automobilka to to vysvětluje

Odemykání auta
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Hodně kuriózní případ řešili ve čtvrtek večer brněnští strážníci. Volal jim totiž muž, že si klíčem odemkl škodovku, aby vzápětí zjistil, že ta jeho stojí vedle a on tak sedí v cizím autě. A to byl teprve začátek zmatků.

"Muž ve Štýřicích přišel k místu, kde naposledy odstavil svoji škodovku. Svým klíčkem otevřel dveře, ale záhy zjistil, že sedí v cizím autě. To jeho přitom stálo hned vedle," vypráví mluvčí městské policie Pavel Šoba.

 

Když na místo přijeli strážníci, které šofér přivolal, tak zjistili, komu patří druhá škodovka a poprosili majitelku auta, aby přijela. Tím ale zmatky neskončily.

 

"Když řidička dorazila a chtěla své auto zamknout, zjistila, že si nedopatřením vzala jiné klíče. Majitel druhého vozidla se zachoval jako pravý gentleman a svůj odjezd ještě odložil. Ženě nabídl, že ji odveze do přibližně čtyři kilometry vzdáleného bydliště pro správné klíče," popsal Šoba.

 

 

Strážníci mezitím počkali u odemčené škodovky na návrat obou. Pak se konečně povedlo každému usednout do svého auta a kuriózní příhoda tím skončila.

 

Škoda Auto ale popírá, že by šla dvě různá auta otevřít jedním klíčem. Každý klíč je podle společnosti již od výrobní linky spárovaný jen a pouze s jedním vozidlem značky Škoda.


“Velice pravděpodobně, jako se již v minulosti několikrát prokázalo, zůstalo v tomto případě cizí vozidlo odemčené jeho posledním uživatelem,“ sdělil mluvčí společnosti Vítězslav Pelc. Doplnil, že automobilka neeviduje případ, kdy by se jedním klíčem dala otevřít dvě auta.
 

pez TN.cz