Policejní úspěch

Karvinský fantom měl jen od ledna vykrást 14 aut. Takhle ho policie lapila

Vykradené auto
Zdroj: KŘP Moravskoslezského kraje
Téma:

Policii na Karvinsku si může oddechnout. Má pod zámkem muže, který měl jen během ledna vyloupit více než desítku aut.

Díky všímavosti místního občana byl v Českém Těšíně zadržen muž podezřelý z vloupání do několika vozidel. Svědek ohlásil podezřelého muže policii a té se povedlo zadržet dotyčného přímo u vyloupených vozidel.

 

Mužům zákona se ve velmi krátkém čase povedlo zjistit, že jde o v minulosti již jedenáctkrát soudně trestaného recidivistu. "Trestní stíhání komisař zahájil proti 28letému muži z Karviné a obvinil ho ze spáchání pokračujících přečinů krádeží, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla Zlatuše Viačková, komisařka Krajského ředitelství Policie moravskoslezského kraje.

 

 

 

Jen od ledna letošního roku měl násilně vniknout do osobních nebo užitkových vozidel, zaevidováno je celkem 14 skutků. Jeho teritoriem bylo převážně město Karviná a případech Český Těšín. Z vozidel bral vše, co lidé si v nich nechali: kabelky, batohy, několik mobilních telefonů, peníze, platební karty, GPS lokator, antiradar, osobní doklady a oblečení.

 

 

"Obviněný vozidla měl vykrádat během dne, v dopoledních či odpoledních hodinách. Zatím vyčíslená škoda je bezmála 180 tisíc korun?" doplnila mluvčí. V případě, že muži bude prokázána vina, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

TN.cz