Aktualizováno 23.4. 2018 13:54
Čínský crossover

Kamiq je venku! Škodovka ukázala levné SUV made in China

Škoda Kamiq - 1
Zdroj: ČTK

Škodovka poprvé pořádně ukázala svůj nový model Kamiq. SUV určené pro čínský trh má mít světovou premiéru za dva dny na autosalónu v Pekingu, automobilka ho ale s předstihem přivezla na české velvyslanectví v čínské metropoli.

Kamiq na čínském trhu v nabídce automobilky doplní Karoq a Kodiaq. Pod kapotou bude benzínová patnáctistovka naladěná na 110 koní.

 

Na trh se má dostat velmi brzy po premiéře. Podle předběžných informací má stát v přepočtu méně než 300 tisíc korun.

 

19

GALERIE: Škoda Kamiq

Zdroj: ČTK

Škoda Kamiq - 1

Hodnocení:

 

Kamiq škodovka představuje pod heslem: “Made in China for China“. Model prý zohledňuje preference čínských zákazníků. Dostal charakteristickou chromovou masku s vertikálními zdvojenými žebry. Z ní vycházejí světlomety s krystalickými prvky, což modelu Kamiq dodává podle Škody robustní vzhled.

 

Sportovní tvar podtrhuje ostře řezaná linie na bocích vozu. Zadní světla zasahují hluboko do boků vozu, díky čemuž ho činí opticky širší.

 

Na délku měří 4,39 metru, široký je 1,78 metru a vysoký 1,59 metru. Rozvor pak činí 2,61 metru. Nové SUV se bude nabízet pouze s šestistupňovou automatickou převodovkou.

 

 

Cílovou skupinou modelu Kamiq jsou podle automobilky mladí zákazníci žijící ve městech, kteří se svého digitálního životního stylu nechtějí vzdát ani při jízdě autem a vyžadují moderní řešení konektivity.

 

Hlasové ovládání na bázi umělé inteligence rozumí regionálním čínským dialektům a je dokonce schopno se automaticky naučit individuální a lokální výslovnost.

 

Kamiq se bude vyrábět v čínské továrně Škody v Šanghaji. Do Evropy ale podle všeho nedorazí.

 

Tady by ho měl zastoupit jiný crossover postavený na platformě VW MQB A0. Vyjde z nedávno představeného konceptu Vision X, bude ještě menší než čínský Kamiq a spíš se bude podobat Seatu Arona nebo VW T-Roc. Sériová verze se představí příští rok.

 


Na čínském trhu představuje podíl SUV na celkovém prodeji značky Škoda v letošním prvním čtvrtletí více než 30 procent.

 

Čína je největším trhem značky, který přispívá více než čtvrtinou k celosvětovému počtu vozidel dodaných zákazníkům. V loňském roce zvýšila Škoda počet dodávek vozidel v Číně o 2,5 procenta na 325.000 kusů. Rok 2017 je také nejúspěšnějším rokem v historii značky Škoda na čínském trhu od jejího opětovného vstupu v roce 2007.

 

Automobilka chce pozici na čínském trhu ještě posílit a do roku 2020 zdvojnásobit dodávky zákazníkům na 600 000 vozů ročně.

 

Ještě letos představí Škoda v Číně další velké SUV a bude tak v segmentu nabízet celkem čtyři modely.

 

Anketa

Koupili byste si Škodu Kamiq?

Hlasovalo 669 lidí.

TN.cz / ČTK