Konec kauzy?

Jízda formule po D4 bez trestu. Řidiče monopostu "zachránila" přilba

Formule na dálnici D4
Zdroj: Policie
Formule na dálnici D4
Petr Zelený
Petr Zelený
31.3. 2020 15:42
Téma:

Jízda formule po dálnici D4 na Příbramsku z loňského září zůstává bez trestu. I když policisté tvrdili, že závodní speciál nebyl způsobilý k jízdě po frekventované silnici, přestupková komise nakonec žádný trest neuložila.

Pětačtyřicetiletý muž, který podle policistů loni na začátku září usedl do monopostu a vyjel s ním na dálnici D4 u Dobříše, mimo jiné popřel, že by formuli řídil právě on.

 

Z jízdy existuje několik videí, podle úředníků z příbramské radnice se ale zkrátka nepodařilo prokázat, že u řízení seděl právě pětačtyřicetiletý muž, kterého vyšetřovatelé označili jako šoféra formule.

 

Jak píší Novinky, které s odkazem na společnost Právní ochrana řidičů na nejnovější vývoj v kauze upozornily, dotyčného před případnou pokutou či dokonce ztrátou řidičáku zachránila přilba, kterou měl nasazenou. Znemožnila totiž jeho identifikaci.

 

Úředníci, kterým jízda formule po D4 přistála na stole, si dokonce během přestupkového řízení nechali od kriminalistického ústavu vypracovat znalecký posudek, který měl s identifikováním řidiče pomoct.

 

"Z posudku vyplynulo, že podklady shromážděné ve spise o přestupku jsou z antropologického hlediska velmi nízké kvality a není tedy umožněno spolehlivě hodnotit a porovnávat antropologické znaky nezbytné k identifikaci konkrétní osoby," píše se v rozhodnutí o zastavení správního řízení.

 

Připomeňte si případ v reportáži z listopadu:

 

TN.cz