Drama u Ostravy

Jel po D1 v protisměru. Když ho policisté dohnali, tak řidič nadýchal!

Auto na dálnici v protisměru
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
12.5. 2020 14:36
Téma:

Až několik desítek kilometrů v protisměru podle všeho před pondělní půlnocí ujel řidič, kterého policisté zadrželi u Ostravy. Po zastavení s muži zákona nespolupracoval, navíc byl opilý. Protože nezaplatil kauci, hlídka mu auto zabavila.

"Policisté v pondělí v noci reagovali na informaci o vozidle, které mělo jet po dálnici D1 v protisměru. Krátce před 23. hodinou automobil zastavili, a to v katastru Klimkovic ve směru na Polsko," řekla v úterý mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

 

Šofér ovšem s hlídkou nespolupracoval, takže policisté nakonec museli použít donucovací prostředky. Vzápětí ještě devětadvacetiletému cizinci uložili desetitisícovou kauci.

 

"A to za spáchané dopravní přestupky. Jednalo se o jízdu v protisměru a řízení pod vlivem alkoholických nápojů, neboť výsledek orientační dechové zkoušky se u řidiče pohyboval kolem 0,3 promile," doplnila Štětínská.

 

 

Kromě auta strážci zákona výtečníkovi sebrali i řidičák. Zatím není přesně jasné, jak dlouho jel cizinec v protisměru, podle informací TN.cz ale nejspíš už od hranice Olomouckého kraje, tedy až desítky kilometrů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz