Děsivá exploze

Nemáte v přihrádce bombu? Zdánlivá drobnost vám může takhle zničit auto!

Vybuchlý sprej napáchal v autě spoušť
Zdroj: Facebook / Christine Debrecht
Téma:

Tohle je varování pro všechny: Nenechávejte v rozpáleném autě nádoby plněné aerosolem. Co může způsobit jeden sprej se suchým šamponem? V horku se proměnil v granát.

Zelený sprej ležel v zavřené středové přihrádce uvnitř auta mezi šminkami a dalšími odloženými věcmi. V horku se zahřál natolik, že explodoval, vyrval víko přihrádky z pantů, proletěl střešním oknem a dopadl asi 15 metrů od vozu. Za sebou nechal neuvěřitelnou spoušť.

 

“Jsem tak vděčná, že se nikomu nic nestalo,” napsala na sociální síť Christine Debrecht z amerického St. Louis. Plechovka během horkého dne vybuchla v autě její devatenáctileté dcery. Na to, co napáchala, se můžete podívat ve fotogalerii na konci článku.

 

“Cítím, že to musím šířit. Snad tím ochráním ostatní před podobnou škodou nebo dokonce zraněním,” doplnila Christine k příspěvku z minulého týdne, na který upozornul například web britského deníku Daily Mail.

 

 

Plechovka obsahovala suchý šampon ve spreji. Podobné výrobky (například pěny a laky na vlasy nebo některé deodoranty a antiperspiranty) obsahují zkapalněný hnací plyn (propan-butan), který udržuje v nádobce potřebný tlak. A bývají to často velmi silné hořlaviny. I na zelené nádobě, kterou výbuch roztrhl, bylo varování před explozí.

 

“Chci vám (a vašim dětem) jen připomenout, abyste se řídili varováním na podobných produktech, které možná také používáte. Nenechávejte v autě aerosolové spreje!” dodala Christine.

 

Fotogalerie: Tohle může v autě napáchat šampon ve spreji

1
/
5
Zdroj: Facebook / Christine Debrecht
Vybuchlý sprej napáchal v autě spoušť - 8

Související témata:
TN.cz