Fascinující nález

Jako v obří časové kapsli. Sklad léta skrýval nedotknutý poklad!

BMW ukrytá v bulharském skladu
Zdroj: Facebook / Rust Free Zone
Téma:
BMW

Dá se zapomenout na 11 luxusních aut? Vypadá to, že ano. V bulharském městě Blagoevgrad kdosi zapomněl ve skladu nikdy neregistrované vozy BMW řady 5. Stály tam netknuté dlouhých pětadvacet let.

Deset sedanů a jedno kombi BMW E34s stálo od roku 1994 ve skladišti na jihozápadě Bulharska. Bez zájmu a bez povšimnutí. Jejich nálezce si teď musel připadat jako v obří časové kapsli.

 

Modely 520i a 525i pohání benzínové šestiválce s objemem 2,0, respektive 2,5 litru o výkonu 110 kW (150 k) a 141 kW (192 k) s manuální převodovkou. Ve své době to byly luxusní vozy vyšší střední třídy, dneska je to klasika. Navíc jde o nová auta, která nikdy nebyla registrována.

 

Fotogalerie: V bulharském skladu se 25 let skrýval poklad

1
/
16
Zdroj: Facebook / Rust Free Zone
Sklad 25 let ukrýval 11 vozů BMW řady 5 - 28
 

 

Celková cena tohoto pokladu se mohla v 90. letech minulého století pohybovat někde kolem 17 milionů korun.

 

 

Na některých vozech se dlouhé skladování už podepsalo, na fotografiích zveřejněných na Facebooku je vidět mírná koroze podvozků a všudypřítomný prach. Většina aut ale pod plachtami přežila v bezvadném stavu. Interiéry pořád vypadají jako nové, některé vozy mají ještě z výroby zabalená sedadla.

 

 

Fascinující nález pochopitelně vyvolal dohady, kde se “poklad“ ve skladu vzal. Podle bulharských médií se měly BMW zařadit do nabídky autopůjčovny, ale z nejasných důvodů se tak nestalo. Další teorie zní, že mělo jít o auta pro bulharské politiky, kteří si ale nakonec vybrali mercedesy. Podle jiné verze jde o firemní flotilu společnosti, která zkrachovala, než je stihla zaregistrovat.

 

 

Ani jedno z aut každopádně nikdy nebylo úředně přihlášené a v Bulharsku se takto stará auta bez předchozí registrace kvůli emisím postavit na značky nedají. I tak se už hlásí mnozí zájemci z řad sběratelů a nadšenců z celého světa. Bavoráky nejspíš skončí v aukci, vyvolávací cena by se měla pohybovat kolem 15.000 eur, tedy v přepočtu kolem 360 tisíc korun za kus.

Související témata:
TN.cz