Navždy bez řidičáku

Jak zamést s piráty? Řidič dostal za rychlost a alkohol doživotní zákaz!

Pirát v superbu dostal doživotní zákaz řízení
Zdroj: Policie SR / Facebook
Téma:

Řidič tmavého superbu se řítil dvoustovkou úsekem, kde je povoleno maximálně 90 km/h. To ještě netušil, že nejspíš řídí naposledy v životě.

Takhle se zametá s piráty silnic na Slovensku. Policejní hlídka z města Šal’a chytila u Trnovce nad Váhem řidiče, kterému rychlostní limity evidentně vůbec nic neříkají. Na klasické dvouproudé silnici, kde je povolena maximálně devadesátka, mu policisté naměřili až 209 km/h!

 

Následná dechová zkouška navíc ukázala 1,52 promile alkoholu.

 

Policisté se “závodníkem” neměli slitování, stejně jako soud. Čtyřicetiletý muž dostal v super rychlém řízení podmínku a soudce mu navíc uložil doživotní zákaz řízení motorových vozidel.

 

 

“Jezděte zodpovědně,” podotkla k případu slovenská policie na sociálních sítích.

 

 

Tvrdý trest vyvolal značný ohlas. A většina příspěvků nesmlouvavý postup justice schvaluje. “Konečně. I takto je potřeba odlehčit přeplněným silnicím. Velké procento řidičů na ně totiž nepatří. Ať klidně zmizí z cest a nechají tam prostor pro lidi, kteří se umí kontrolovat a dodržují pravidla,” píše komentující, který sklidil nejvíce lajků.

 

A další se přidávají:

 

“Děkujeme pánům policistům, o jednoho méně…”

 

“Spíš bych poukázala na to, že se konečně našel soudce, který to řeší tak, jak se patří. Klobouk dolů, konečně výborná práce soudu.”

TN.cz