Hledej
Řidič namol

Nemohl mluvit, chodit ani stát. Přesto se rozhodl, že bude řídit!

Maminka mě asi zabije... tak to byla asi jediná souvislá věta, kterou ze sebe dostal totálně opilý "řidič" v Pardubicích. Jinak toho hlídce moc neřekl, jen vykoktal něco jako přiznání, že pil alkohol. To bylo policistům i tak dost jasné. Muž nedokázal ani pořádně stát, natož dýchnout do testeru, přesto si před tím sedl za volant.

Namol opilého "řidiče" zastavili policisté v ulicích Pardubic. Skoro se neudržel na nohou a kostrbatě přiznal, že pil. To mu ale nezabránilo, aby cestou z baru sednul do auta a vydal se na noční jízdu. Jak zhruba vypadala jeho jízda i následná dechová zkouška, na to se podívejte v reportáži...

 

Hlídku vyslal na místo operační důstojník, kterému podnapilého muže na parkovišti někdo nahlásil. Policisté ožralu na parkovišti nenašli, tak ho začali hledat v ulicích. Když spatřili neosvětlený červený ford kličkující ulicí v protisměru, bylo jim jasné, která bije.

 

"V ulici Dubinská neosvětlené vozidlo policisté zastavili a řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Devětatřicetiletý muž předložil pouze občanský průkaz. Řidič měl značné problémy se stabilitou a byl z něho cítit alkohol," popsala policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

 

 

Vrávorající muž nemohl pořádně mluvit a dlouho nedokázal ani dýchnout do testeru. Přesto se zkouška nakonec podařila a displej ukázal nejdřív 1,83 promile alkoholu v dechu a podruhé 1,80 promile.

 

"Řidiče" naměřené hodnoty nijak nepřekvapily, v průběhu jejich zpracování, si dokonce tipoval jejich výsledek. Vysoukal ze sebe přiznání a mazal na záchytku.

 

"Jevil známky silné podnapilosti, a proto byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V minulých dnech policisté řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala mluvčí.

TN.cz