Záhada

Hlásí se další řidiči, jimž neznámá věc rozbila na dálnici čelní skla!

Téma:

Případ údajné střelby na dálnici u Frýdku-Místku má pokračování. Televizi Nova se ozvali další řidiči, kterým neznámý předmět rozbil čelní sklo auta.

Mluví přitom o velkém štěstí, že nebyli zraněni a nebyla kvůli tomu způsobena žádná dopravní nehoda. Případem se dál zabývá policie.

 

Obrovská rána a kulatá prasklina ve skle. Tak řidiči popisují zážitek, který se jim stal při jízdě po D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. Po odvysílání středeční reportáže se začali ozývat další řidiči s podobně poškozenými skly.

 

"Viděl jsem to jen v mžiku. Jak se něco hrozně rychle přiblížilo a bum. Přímo přede mnou. Jsem rád, že to neproletělo," vzpomíná Roman Zedník.

 

Mezi šoféry se mluví o údajné střelbě. V místě, odkud měl předmět udeřit do čelních skel aut, se nachází protihlukové stěny. Podle řidičů by se mohl za nimi někdo schovat a střílet nebo házet kameny.

 

"Nejdřív jsem si myslel, že někdo střílí, děti z praku ocelová ložiska," zamýšlí se další z poškozených řidičů Pavel Walek.

 

 

Policie prověřuje všechny verze. Podle odborníků by přitom mohlo skutečně jít o stopy po projektilu. Takovou díru ve skle by prý mohla způsobit i vzduchovka.

 

Může to být i náhoda. Ať už jde cokoliv, náraz předmětu mohl sklo klidně prorazit a někoho zranit, zabít nebo způsobit nehodu.

 

Pokud se viník najde, trest ho nejspíš nemine. Hrozí mu i několikaleté vězení.

pez, Jan Socha TN.cz