elektrický zkrat

Hasiči vyjížděli k náročnému požáru, v hale hořely baterie ve stroji

Téma:

Jeden člověk se zranil při požáru baterií v manipulačním vozíku ve strojírenské firmě v Mnichově Hradišti. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. A požár po elektrickém zkratu se jim podařilo zlikvidovat až s pomocí speciálního zařízení, které se dokáže pomocí extrémně silného vodního paprsku prořezat těmi nejtvrdšími materiály.

Čtyři jednotky mladoboleslavských hasičů vyjížděli v úterý krátce po půl desáté dopoledne k požáru manipulačního stroje poháněného elektrobateriemi. Poté ho vytáhli ven před halu, kde stroj dohašovali. 

 

Jeden ze zaměstnanců firmy, který se nejprve sám pokoušel požár uhasit, skončil v nemocnici v Mladé Boleslavi. "Ošetřili jsme jednoho muže. Ten byl lehce nadýchaný zplodin hoření," řekla mluvčí Středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. 

 

Právě požáry elektrobaterií patří podle hasičů k nejobtížnějším zásahům. "Použili jsme zařízení hasicí Cobra, kterým jsme se dostali do vnitřní části baterie. Baterie jsme uhasili," uvedl ředitel hasičů Mladá Boleslav Jan Hadrbolec.

 

 

Na místě byli vyšetřovatelé hasičů i policie. Škodu na elektrostroji a příčinu požáru budou hasiči teprve určovat.

reg/Ivan Berka TN.cz