Milionové káry

FOTO: Automobilové klenoty na prodej. Cena? Až 100 milionů

Iso Grifo A3/C
Zdroj: Remi Dargegen © s laskavým svolením RM Sotheby's

Ferrari 166 MM Spider z roku 1953 bude hlavní hvězdou velké aukce společnosti RM Sotheby’s v Paříži. Podívejte se, jaká další autíčka jsou na prodej.

Největší aukční dům, který se specializuje na investiční a sběratelská auta, prodává své klenoty. A jsou mezi nimi opravdu jedinečné kousky.

 

Prodávat se budou supersporty Bugatti Chiron a McLaren P1 nebo legendy Iso Gifo z roku 1965 (na úvodním snímku) či Ferrari 275 GTB Alloy. Hlavní hvězdou aukce ale má být závodní speciál Ferrari 166 MM Spider z roku 1953.

 

 

Cena jen za deset nejlepších kousků se může vyšplhat na víc než milion eur, my si je můžeme alespoň prohlédnout v galerii (pro kompletní info je potřeba fotogalerii zvětšit na plný rozměr).

 

Aukce RM Sotheby’s proběhne ve středu v rámci tradiční týdenní akce Rétromobile v Paříži. Vloni se nejlépe prodala závodní klasika z 30. let minulého století Alfa Romeo P3 Tipo B za 3 920 000 eur.

 

112

FOTOGALERIE: Milionové káry

Zdroj: S laskavým svolením RM Sotheby's

Ferrari 166 MM Spider.

Závodní speciál Ferrari 166 MM Spider z roku 1953. Největší klenot aukce, jehož cena se odhaduje až na 4,5 milionu eur, tedy přes 110 milionů v korunách. V roce 1953 se takových aut vyrobilo jen třináct, tohle je pátý z nich. Motor údajně navrhla italská konstruktérská legenda Aurelio Lampredi a auto měl stavět samotný Enzo Ferrari.

Hodnocení:

TN.cz