Geniální nápad?

Ford vymyslel bundu pro cyklisty. Můžou řidičům posílat různé vzkazy

Speciální bunda pro cyklisty - 9
Zdroj: Ford
Téma:

Taky jste měli někdy na silnici chuť poslat ostatním vzkaz a vyjádřit svůj vztek třeba obrázkem? Ford to chce umožnit alespoň cyklistům. Evropská divize automobilky pro ně navrhla speciální bundu s emotikony na zádech.

Jezdit na kole po rušných městských ulicích nebo úzkých okreskách může být dost nebezpečné. Řidiči v Evropě každý rok zabijí přes 2 000 cyklistů. Zviditelnit cyklisty mají reflexní prvky a blikající světla, ale někdy to nestačí.

 

Ford přišel s novým řešením - pro cyklisty navrhl “Emoji Jacket”, tedy bundu, která umožňuje zobrazit na zádech několik různých emotikonů. Cyklisté tak mohou na dálku poděkovat smajlíkem nebo naopak vyjádřit svoji nespokojenost s tím, jak se k nim řidiči chovají.

 

 

Speciální bunda s LED displejem neumí ukázat vztyčený prostředníček, ale dokáže třeba zobrazit šipky, jako symbol směru, kterým se cyklista chystá odbočovat. A nebo také výstražný trojúhelník pro případ defektu nebo nějakých jiných komplikacích na cestě. Cyklisté mohou měnit symboly pomocí bezdrátového dálkového ovladače na řídítkách.

 

 

Ford při vývoji bundy spolupracoval s průmyslovými designéry i lingvisty. “Emotikony už jsou běžnou součástí našeho vyjadřování. Umožňují nám rychlé sdělení, ať už se používají k vyjádření výrazu obličeje, vtipu nebo sarkasmu. Bunda vytvořená v rámci kampaně Fordu “Sdílejte silnici” vytváří důležité emocionální spojení mezi cyklisty a ostatními účastníky silničního provozu,“ popsal lingvista Neil Cohn.

 

 

Bunda je každopádně zatím jen prototypem a není jasné, zda ji Ford hodlá také uvést na trh. Jednou by ale třeba mohla přispět k zvýšení bezpečnosti na silnicích.

 

Fotogalerie: Speciální bunda pro cyklisty

1
/
6
Zdroj: Ford
Speciální bunda pro cyklisty - 10

Související témata:
TN.cz