palubní kamera

Cvoci za volantem! Kamery zachytily hazardéry na našich silnicích

Hned dvě videa nebezpečného a také velmi zvláštního chování řidičů na českých silnicích zaslali do redakce TN.cz naši čtenáři. V prvním v nich pan Vladimír natočil řidičku, která se svou fábii nedala přednost autobusu, v druhém je zase vidět auto, které se bezohledně vrhne na již blikající železniční přejezd.

Pan Vladimír zaslal redakci video, které pořídil svou palubní kamerou, když jel ve středu na Pardubicku se svou přítelkyní na večeři. S hrůzou sledoval, jak se zleva vřítila do křižovatky fabie, zatímco nedala přednost autobusu.


Video je beze zvuku, podle pana Vladimíra ale začal okamžitě řidič autobusu troubit. Řidička fabie se však zachovala velmi zvláštně. Místo toho,aby se co nejrychleji zařadila za autobus, pokračovala v jízdě v protisměru vedle něj, což se málem stalo osudným. Blížila se totiž k další křižovatce, z ní proti ní vyjížděla auta. fabie se jim naštěstí vyhnula, zastavila pak o kus dál u krajnice.

 


“Na video to není vidět, ale auto řídila asi pětačtyřicetiletá paní a vedle sebe měla starší spolujezdkyni. Poté, co jsme fabii u krajnice minuli, se řidička s autem otočila a jela zase zpátky,“ přiblížil podivné chování ženy pan Vladimír.


Druhý případ nevhodného chování na silnici, tentokrát na železničním přejezdu v Náchodě Bělovsi Královéhradeckém kraji, poslal redakci další čtenář TN.cz. Jedná se rovněž o záznam palubní kamery. Autor videa se svým autem přijel v pondělí k železničnímu přejezdu, na němž již blikala výstražná světla a u něhož stálo červené auto.

 


Nečekaně se vsak červený osobák rozjel přes přejezd. Přitom se začaly spouštět závory. Auto projelo přejezd dostatečně rychle, aby jej závory nezachytily. Zůstává ovšem otázkou, co se řidiči honilo hlavou, když napřed u přejezdu zastavil a pak se i přes výstrahu rozjel.
 

rod TN.cz